W tym tygodniu występy Polaków za granicą możemy oglądać we Włoszech, Hiszpanii, Francji i Niemczech. Wszędzie tam zawodnicy rozpoczęli zawody od dobrych i bezbłędnych przejazdów. Od jutra nasi reprezentanci rozpoczną też zawody w Tallinie.

 

 

CSI3* Gorla Minore (ITA)

Na zawody na otwartym hipodromie we Włoszech wybrała się w ten weekend mocna grupa polskich reprezentantów. Praktycznie w każdym czwartkowym konkursie widzieliśmy czysty przejazd polskiego zawodnika. W konkursie dla koni 6-letnich bezbłędnie jeździł Wojciech Wojcianiec na westfalskim wałachu KARDINARD MELLONI (13 miejsce), a na swoim drugim koniu, klaczy ZILENA miał jeden błąd. Zawodnik miał też jedną zrzutkę w konkursie dla 7-latków gdzie wystartował na hanowerskim wałachu CUTE FACE.

 

W konkursie 135 cm najlepiej zaprezentował się Jarosław Skrzyczyński na klaczy CHICA B Z. Po bezbłędnym przejeździe zajął 7 miejsce. Na czysto w tym konkursie jeździł też Andrzej Opłatek na oldenburskim wałachu NORDSTURM 15 (15 miejsce). Jeden błąd miał Jarosław Skrzyczyński na swoim drugim koniu, niemieckim ogierze OLIMPIC STAR. Z wynikiem 8 pkt karnych z tego parkuru zjechał Kamil Grzelczyk startujący na niemieckim wałachu CASSIDERO, a Wojciech Wojcianiec na oldenburskim ogierze ARMANI CODE 9 miał w sumie trzy błędy.

 

Jarosław Skrzyczyński bezbłędnie jeździł też w konkursie 125 cm na wałachu rasy SP SANTOS HIPPICA. Na czysto zawodnik pokonał także konkurs 135 cm, gdzie startował na ogierze rasy SP JERICO (19 miejsce). Na czysto ten parkur pokonał też Andrzej Opłatek w starcie na oldenburskim wałachu STALANDO 2 oraz na oldenburskim wałachu DIAROUBET. Jeden błąd w tym konkursie miał Kamil Grzelczyk na wałachu rasy SP WIBARO, a także Jarosław Skrzyczyński w starcie na hanowerskim wałachu QUICK STEP.

 

W czwartek rozegrano też pierwszy z konkursów 145 cm. Bezbłędnie ten parkur pokonali aktualnie Mistrzowie Polski, Wojciech Wojcianiec razem z oldenburskim wałachem CHINTABLUE (19 miejsce). Kamil Grzelczyk startujący na westfalskim wałachu MISTER DR HEIGL miał w tym konkursie w sumie 17 pkt karnych.

 

Wyniki TUTAJ

 

 

CSI2* Riesenbeck Indoor International (GER)

Konkursy w Riesenbeck rozpoczęły się od trzeciego miejsca Michała Kaźmierczaka w konkursie 135 cm, w którym zawodnik dosiadał wałacha rasy SP WHOOPY BOY. Ten sam parkur pokonał bezbłędnie też na belgijskim wałachu MERLIN VAN’T HEIKE. Małgorzata Koszucka w tym konkursie miała dwa błędy w przejeździe na oldenburskiej klaczy KEIRA HIPPICA. W konkursie 140 cm Michał Kaźmierczak miał zero punktów karnych na wałachu rasy SP NOTIS. Nieco wolniejszy przejazd i licznie obsadzony konkurs nie pozwolił jednak na zajęcie miejsca w czołówce. Ostatnim konkursem dnia był konkurs dla koni 6/7-letnich w którym Małgorzata Koszucka odnotowała bezbłędny przejazd na ogierze rasy KWPN JUVENTUS.

 

Wyniki TUTAJ

 

 

CSI2* Mediterranean Equestrian Tour Autumn I, Oliva Nova (ESP)

Pierwszego dni zawodów Mikołaj Barański wystartował tylko na jednym koniu, belgijskim ogierze OSCAR-A. Para w konkursie 135 cm miała jedynie jeden pkt karny za przekroczenie normy czasu. Laura Barańska odnotowała bezbłędny przejazd na wałachu DEXTER, zajmując 13 miejsce w konkursie 125 cm. Na hanowerskim wałachu CHUCK NORRIS zawodniczka miała dwa błędy w konkursie 130 cm.

 

Wyniki TUTAJ

 

CCI Lignières/FRA

We Francji w konkursie CCI4*-S startuje Jan Kamiński na wałachu Jard. Po pierwszej części próby ujeżdżenia polska para zajmuje 11 miejsce z wynikiem 34,9 pkt.

W zawodach tych startuje też wyhodowany w Polsce wałach PACO (Contendor – Eskudo, hod. Marek Piętka), na którym wcześniej startowali Paweł Spisak, Anna Karpińska i Daria Kobiernik. Obecnie konia tego dosiada Mateo Esser-Diaz z Hiszpanii.

 

Wyniki: TUTAJ