Liczna grupa polskich zawodników startuje w tym tygodniu na zagranicznych zawodach.

 

 

CSI5*/2* Samorin/Słowacja

W drugim tygodniu zawodów na Słowacji Polskę reprezentuje ponownie Andrzej Opłatek. Obie fazy konkursu o wysokości 130 cm pokonał dziś bezbłędnie na wałachu Diaroubet, ale przekroczenie normy czasu w drugiej fazie oznaczało, że wynik polskiej pary wyniósł 3 pkt.

W konkursie o wysokości 145 cm Andrzej Opłatek wystartował na klaczy Odile du Soufflet i ukończył pierwszą fazę z wynikiem 4 pkt.

 

Wyniki: TUTAJ

 

 

CSI3* Sunshine Tour/Hiszpania

W tym tygodniu w słonecznej Hiszpanii startuje dość spora grupa polskich zawodników. I bardzo udanie rozpoczęli oni swoje starty. W konkursie o wysokości 145 cm bezbłędne przejazdy zanotowali Marek Lewicki na klaczy La Pezi (6 miejsce), Przemysław Konopacki na wałachu Duke (9 m.), Maksymilian Wechta na Quvee Prestige (28 m.) i klaczy Clear Caretina (38 m.) oraz Natalia Czernik na wałachu Duke G. Mściwoj Kiecoń miał po jednym błędzie na klaczy Idealisca i wałachu Goraldo L.

 

Najwyżej sklasyfikowanym polskim zawodnikiem w konkursie 140 cm był Mściwoj Kiecoń, który na wałachu Baccord pokonał parkur bezbłędnie i zajął 12 miejsce. Punktów karnych nie mieli też Maksymilian Wechta na Chepettano (28 m.) i ogierze Cassiopeia (36 m.) oraz Małgorzata Ciszek-Lewicka na ogierze Ici (44 m.).

 

Maksymilian Wechta może dzisiejszy dzień z pewnością zaliczyć do bardzo udanych bowiem kolejny bardzo dobry przejazd zanotował w konkursie 135 cm, w którym na klaczy Quadriga pokonał parkur bez błędów i zajął 33 miejsce. Taki sam wynik punktowy miała też Natalia Czernik na ogierze Limonchello NT (44 m.). Na swoim drugim koniu wałachu Fontaine Blue CKV zawodniczka miała jeden błąd.

W konkursie dla koni 7-letnich wysokie 7 miejsce zajęła Małgorzata Ciszek-Lewicka na klaczy Daisy (0 pkt.). Natomiast w rywalizacji 6-latków trzeci był Marek Lewicki dosiadający wałacha King Lepantino. W konkursie dla 5-latków bezbłędne przejazdy zanotowały Natalia Czernik na ogierze Manchester Red Wine i Izabela Vinckier na Candy Man Equi-Fasion.

 

Wyniki: TUTAJ

  

 

CSI2*/1*, CSIYH Opglabeek/Belgia

W konkursie 140 cm bezbłędny przejazd zanotował Mateusz Tyszko na ogierze Zirocco Air. Uzyskany czas przejazdy dał tej parze 21 miejsc w klasyfikacji. Na 6-letnim wałachu Comming Star Z zawodnik zajął 7 miejsce w konkursie dla młodych koni.

 

Wyniki: TUTAJ

 

  

 

CSI2*/1*, CSIYH Peelbergen/Holandia

Jedynym polskim zawodnikiem na tych zawodach jest Mikołaj Kownacki. Dzisiaj w konkursie dla młodych koni nie miał on bezbłędny przejazd na 6-letnim wałachu Caskano a czas przejazdu w drugiej fazie dał mu 15 miejsce.

 

Wyniki: TUTAJ