Długie 11 lat Philip Weishaupt musiał czekać na swoje kolejne zwycięstwo w konkursie Longines Global Champions Tour Grand Prix.

 

Swoje ostatnie zwycięstwo w takim konkursie odniósł bowiem w 2012 roku podczas zawodów LGCT w Estoril/POR i wtedy dosiadał ogiera Leoville. W poprzednich latach kilkukrotnie zajmował miejsca na podium, ale zawsze ktoś był od niego jeszcze lepszy. Do wczoraj. Zwycięstwo w Doha/QAT jest dla reprezentanta Niemiec tym bardziej wyjątkowe, ponieważ miał on całkiem inny plan co do startu w Grand Prix. A mianowicie jego koniem na ten konkurs miał być wałach Coby. A ostatecznie wystartował na 9-letniej klaczy JUST BE GENTLE (Tyson – Ticallux Verte), która debiutowała w Grand Prix.

Właściwie miałem wystartować na Coby. Ale ponieważ Ludger Beerbaum w czwartek złamał nogę musiałem na nim wziąć udział w konkursie drużynowym GCL. Przez większość nocy zastanawiałem się, czy powonieniem na Just be Gentle wystartować w GP. Ona ma dopiero 9 lat, jeszcze nigdy nie zmierzyła się z takim konkursem, nawet na zawodach rangi CSI2*. I stwierdziłem, że spróbuję, nie mam nic do stracenia przecież. I wygraliśmy! Jestem z niej niesamowicie dumny, niesamowicie się dzisiaj spisała. – powiedział szczęśliwy Philipp Weishaupt.

 

 


Ludger Beerbaum z pewnością oglądał konkurs ze swojego łóżka w szpitalu. I z pewnością był dumny z sukcesów swoich zawodników. Po wczorajszym sukcesie w konkursie drużynowym Global Champions League dzisiaj zwycięstwo odniósł Philipp Weishaupt a drugie miejsce w LGCT GP zajął Christian Kukuk, który również dosiadał niezbyt doświadczonego jeszcze na tym poziomie konia. Na klaczy Nice van’t Zorgvliet był wolniejszy od swojego stajennego kolegi zaledwie o 0,05 s. Na trzecim miejscu w klasyfikacji uplasował się Simon Delestre/FRA na wałachu Dexter Fontenis Z, który uzyskał czas 34,46 s – czyli 0,04 s więcej niż Kukuk. Czas poniżej 47 sekund uzyskała też Malin Baryard-Johnson/SWE na klaczy H&M Indiana (0/34,65 s), która uplasowała się na czwartej pozycji. Miejsce piąte zajęła Ioli Myytilineou/GRE na ogierze Levis de Muze (0/35,51 s) a szósty był Kevin Staut/FRA na klaczy Dialou Blue PS, której właścicielem jest Dariusz Słupczyński.

 


Wyniki: TUTAJ

 

Zdjęcia: LGCT/