Od czwartku na arenie ogólnopolskiej rozgrywane są dwie imprezy. W Gałkowie trwa VIII etap Polskiej Ligi Jeździeckiej, a w Leśnej Woli ZO-B1*. DPP wygrała ekipa WMZJ, a konkursy Dużej Rundy Lena Maruszak i Aleksandra Ryt.

W Drużynowym Pucharze Polski startowało 6 drużyn. Najlepszą drużyną, z najmniejszą liczbą punktów, okazał się Warszawsko-Mazowiecki Związek Jeździecki, który reprezentowały cztery zawodniczki: Martyna Reszka startująca na wałachu CELVISTO, Malwina Urbańska dosiadająca klaczy CUMANI FVE, Monika Jaworska na klaczy EUFORIA oraz Aniela Wesołowska, która startowała na klaczy INEZ W. Drugie miejsce różnicą czasu wywalczył Sopocki Klub Jeździecki reprezentowany przez Wiktorię Kamińską na klaczy HEART LIGHTNING, Marię Cimoszko-Zauliczną startującą na wałachu DREAM, Barbarę Kościelską, która startowała na wałachu CACHADILLO oraz Paulinę Pellowską na klaczy HERA DE LUX. Na trzecim miejscu podium stanęli zawodnicy z KJ Preria Wilkowice. Drużynę reprezentowało troje zawodników: Tomasz Kumorek dosiadający klaczy STUBBORN RK, Emilia Dratwińska na klaczy HAMADA i Magda Kamińska-Kumorek, która dosiadała klaczy HALLE BERRY.

Dziś najwyższym konkursem jaki rozegrano była Runda Duża, w której przeszkody mierzyły 140 cm. Parkur przejechało 31 par, z czego 6 nie miało punktów karnych. O zwycięstwie zadecydował czas. Najszybsza okazała się być Lena Maruszak dosiadająca wałacha JETOULON VAN DE RIETVENNE. Na drugim miejscu podium stanęła Weronika Wilska-Czarnecka. Zawodniczka startowała na klaczy QUILITA Z. Trzecie miejsce wywalczył Marcin Matelski, który startował na koniu LUGANO.

Wysokość 130 cm miały przeszkody, które 35 par musiało pokonać w Rundzie Średniej. Najszybciej i bez błędów pokonała je Lena Maruszak, która dosiadała wałacha CANJER HST. Drugie miejsce, również z zerowym kontem, zdobył Adam Nicpoń startujący na wałachu KRAVITZ. Na trzecim miejscu uplasował się Jan Bobik, który dosiadał klaczy HASALA.

W Rundzie Młodzieżowej na parkurze przeszkody miały wysokość 115 cm. W konkursie brało udział 16 par. Pierwsze 5 miejsc zajęli zawodnicy z zerowym kontem. Niewielką różnicą czasu zwyciężczynią została Wiktoria Kotyńska startująca na wałachu LE-GO FRIEND. Na drugim miejscu podium uplasował się Bartosz Gotner dosiadający wałacha MESSI S. Nela Dampc, która startowała na ogierze DIOR V, zdobyła trzecie miejsce podium.

Wyniki TUTAJ

ZO-B1* Leśna Wola

14 par miało do pokonania w Rundzie Dużej przeszkody o wysokości 140 cm. Z zerowym kontem jako jedyna parkur pokonała Aleksandra Ryt dosiadająca wałacha EXPENSIV THOUGHT, co dało parze zwycięstwo w tym konkursie. Na drugim miejscu podium, z 4 punktami karnymi, stanął Tomasz Plewa, który startował na wałachu JAY BLOOBIDAY. Krzysztof Mazur, który dosiadał wałacha CICERO, z 13 punktami karnymi wywalczył trzecie miejsce na podium.

W Średniej Rundzie 23 pary musiały pokonać przeszkody mierzące 130 cm. Bez żadnych błędów parkur pokonały 3 pary, dlatego o zwycięstwie decydował czas. Najszybszy był Grzegorz Nowak, który startował na wałachu CARAT. O nieco ponad sekundę dłużej parkur pokonywała Karolina Godoś na wałachu CATOKI SON, co uplasowało parę na drugim miejscu. Anna Siwicka na klaczy FATASIA wywalczyła miejsce na trzecim stopniu podium.

Na parkurze Małej Rundy były ustawione przeszkody o wysokości 120 cm. O zwycięstwo walczyło 27 par. Bez punktów karnych przejazdy zakończyło 6 par, ale najszybsza była Karolina Godoś startująca na klaczy KOREA HIPPICA. Drugie miejsce na podium zajął Tomasz Plewa, który dosiadał wałacha LINDE KG. Zawodniczka Alina Sitek, która startowała na wałachu IMAGO, wywalczyła 3 miejsce na podium.