Laura Kraut i klacz Jakarta uległy wypadkowi podczas ostatnich zawodów w Kronenberg. Zawodniczka wraz ze swoim wierzchowcem upadły. Sama Laura straciła przytomność i została przewieziona do szpitala karetką. Na całe szczęście nie odniosła poważniejszych obrażeń.

 

Podczas jednego z konkursów rozgrywanych w ramach CSI de Peelbergen Summer Tour organizator zmuszony był przerwać rywalizację na około godzinę. Powodem był upadek Amerykanki Laury Kraut i jej klaczy Jakarta. Zawodniczka straciła przytomność i została natychmiast przewieziona do szpitala karetką. Szczęśliwie, lekarze oprócz złamanego nosa i wstrząśnięcia mózgu, nie zdiagnozowali żadnych poważnych urazów, które mogłyby zagrażać życiu i zdrowiu zawodniczki. Laura Kraut została wypisana ze szpitala następnego. Dzisiaj (06.08.20r.) zawodniczka udostępniła wpis na swoim profilu na facebook’u, w którym dziękuje wszystkim za wsparcie i słowa otuchy. Ma jednocześnie nadzieje, na szybki powrót na parkury.

 

 

Laura Kraut to reprezentantka USA, która zajmuje obecnie 50-tą pozycję w Longines Ranking. Na co dzień staruje w najpoważniejszych światowych imprezach. Była uczestniczką Igrzysk Olimpijskich w Sydney, a także w Pekinie, gdzie wraz z amerykańską drużyną wywalczyła złoty medal. Była również częścią zwycięskiej drużyny USA podczas ostatnich Światowych Igrzysk Jeździeckich w Tryon.