Lars Kersten z Holandii wygrał ostatni etap kwalifikacyjny sezonu Longines FEI Jumping World Cup™ w Göteborgu w niedzielę na klaczy Hallilea. 24-letni zawodnik z Holandii był najmłodszym zawodnikiem w tym konkursie.

Światowy numer 1 w skokach przez przeszkody i nowy członek Hall of Fame Henrik von Eckermann ze Szwecji zajął drugie miejsce wraz King Edwardem. W kwietniu tego roku para pojedzie na finał Pucharu Świata w Rijadzie, aby bronić tytułu z 2023 roku.

Rodak Von Eckermanna, Peder Fredricson - złoty medalista olimpijski, światowy i europejski - zajął trzecie miejsce z Catch me Not S, co było lekkim rozczarowaniem dla publiczności, która zgromadziła prawie 12 000 fanów na arenie Scandinavium.

To nierealne uczucie stać przed tymi legendami, powiedział Kersten podczas ceremonii wręczenia nagród. Wygranie tutaj mojego pierwszego Grand Prix jest niewiarygodne.

Więcej na temat samego przejazdu i nadchodzących planów Lars Kersten powiedział w rozmowie z Annamarią Sobierajską.