W Kladrubach dominowali dziś Polacy. Cieszą też dobrze przejazdy Andrzeja Opłatka i Natalii Stefańskiej.

Kladruby/CZE
Dzisiejszy maraton singli zdominowany został przez reprezentantów Polski. Najlepsza była w nim Katarzyna Kuryś, która zwyciężyła z Biraldo i zajęła 2 miejsce z Count Down. Na trzeciej pozycji uplasował się Tomasz Jankowiak z Drabem, który z Bartnikiem zajął miejsce 6-te. Po dwóch próbach pierwsze miejsce w klasyfikacji konkursu zajmuje Katarzyna Kuryś z Biraldo (143,53 pkt.), która z Count Down sklasyfikowana jest na pozycji 4 (154,47 pkt.). Tomasz Bartkowiak zajmuje 5 miejsce z Bartnikiem (160,43 pkt.) a z Drabem plasuje się na miejscu 9 (167,04 pkt.).

Bardzo dobrze spisali się dziś także nasi powożący w maratonie zaprzęgów 2-konnych. Bartłomiej Kwiatek był 2 (Aromat, Frombork), Jacek Kozłowski 4-ty, Marek Baryłko 5-ty, Rafał Wojtacha 6-ty a B. Kwiatek ze swoja drugą parą (Renesans, Rodos) zajął 7 miejsce. Liderem klasyfikacji jest teraz Bartłomiej Kwiatek, miejsce 5 zajmuje Weronika kwiatek, która w maratonie była 14-ta a Rafał Wojtacha swoimi dwoma zaprzęgami zajmuje miejsca 6 i 8.

W maratonie zaprzęgów 4-konnych Piotr Mazurek zajął 5 miejsce z wynikiem 167,59 pkt. Tym samym spadł on w klasyfikacji na trzecie miejsce mając na koncie łącznie 220,03 pkt. Prowadzi Josef Jr. Leibetseder/AUT z wynikiem 195,21 pkt.

Wyniki po dwóch próbach: TUTAJ

Hagen/GER
Dzisiejszy konkurs 150 cm bezbłędnie pokonały aż 23 pary. Jednak nie wszystkie z nich zdecydowały się na start w rozgrywce. Konkurs ten był kwalifikacją do jutrzejszego Grand Prix, zaliczanego do serii DKB Riders Tour. Andrzej Opłatek dosiadający wałacha Stakkatan pokonał zarówno parkur podstawowy jak i rozgrywkę bezbłędnie i zajął ostatecznie 9 miejsce. Zwyciężył Michael Jung/GER na klaczy Fischerchelsea.

Konkurs Grand Prix zawodów CDI4* wygrał Sönke Rothenberger/GER na wałachu Cosmo. Była to jedyna para, która przekroczyła 80%, uzyskując dokładnie 81.239%. Miejsce drugie zajęła Isabell Werth/GER na wałachu Emilio (79,326%) a trzecia była Jessica von Bredow-Werndl/GER na klaczy TSF Dalera BB (77,391%). Katarzyna Milczarek na Dżeko uplasowała się na 20 miejscu (67,239%).

Zduchovice/CZE
W konkursie 125/130 cm rozgrywanym w ramach CSIJ bezbłędny przejazd miała Natalia Stefańska na Firebridge Tag. Czas 80,48 s pozwolił jej na zajęcie 8 miejsca. W konkursie 2-fazowym Agnieszka Kiewrel na Cento uplasowała się na 4 miejscu.

Magna Racino/AUT
Zwycięstwo w konkursie rundy brązowej (115 cm) odniosła dziś Bogna Sąsiadek na wałachu Golddigger GR. Matylda Malepszy i August bardzo dobrze spisują się w konkursach serii EY Cup. Dziś bezbłędny przejazd na parkurze o wysokości 140 cm dał tej parze 7 miejsce w klasyfikacji.

Luhmühlen/GER
W konkursie CCI2* dla juniorów i młodych jeźdźców wystartowała Wiktoria Knapp na klaczy Sterntaler. Po próbie ujeżdżenia zajmowała 24 miejsce z wynikiem 35 pkt. Bezbłędny parkur pozwolił na awans na pozycję 13. Niestety jedno wyłamanie na krosie i spóźnienie spowodowało, że amazonka ukończyła konkurs z wynikiem 67 pkt. co dało jej 32 miejsce w klasyfikacji.