Dawid Kubiak ukończyli dzisiejszy konkurs Grand Prix w Tallinie na wysokim 5 miejscu.

CSI2*-W Tallinn International Horse Show 2021/EST

W trzecim dniu zawodów Dawid Kubiak i ogier Szuler wystartowali w Grand Prix, które zaliczane było także do rozgrywek Pucharu Świata. Parkur podstawowy polska para ukończyła bezbłędnie i tym samym zakwalifikowała się do rozgrywki. A w tej niestety Szuler zatrzymał się przed jedną z przeszkód a to nieposłuszeństwo spowodowało też przekroczenie normy czasu co oznaczało 5 pkt. dla polskiej pary. Ostatecznie Dawid Kubiak uplasował się na wysokim 5 miejscu i tym samym zdobył nie tylko punkty do rankingu Longines, ale też jako trzeci zawodnik naszej ligi punkty Pucharu Świata. Zwyciężył Abdullah Alsharbatly/KSA na wałachu Quincy.

CSI3* Gorla Minore (ITA)

W najważniejszym konkursie tych zawodów – Grand Prix CSI2* - szczęście nie dopisało naszym zawodnikom. Najlepszy wynik uzyskał Andrzej Opłatek, który na wałachu Diaroubet miał jeden błąd (19 m.). Z wynikiem 8 pkt z parkuru zjechał Wojciech Wojcianiec na Naccord Melloni, Kamil Grzelczyk i Mister Dr Heigl ukończyli przejazd z wynikiem 16 pkt. a Jarosław Skrzyczyński na Jerico zrezygnował z ukończenia przejazdu.

Do rozgrywki konkursu o wysokości 140 cm zakwalifikował się Andrzej Opłatek na Le Cordial, ale zrezygnował z udziału w niej i ostatecznie zajął 14 miejsce. Jarosław Skrzyczyński na Olimpic Star nie miał błędów w parkurze podstawowym, ale przekroczył nieznacznie normę czasu i z wynikiem 1 pkt. zajął 22 miejsce.

W innym konkursie o wysokości 140 cm dwóch naszych zawodników zakwalifikowało się do rozgrywki. Andrzej Opłatek na Stalando przejechał w niej bezbłędnie w czasie 39,27 s i zajął 4 miejsce. Jarosław Skrzyczyński na klaczy Chica B Z także nie miał błędów a czas 40,38 s dał mu 7 miejsce w klasyfikacji.

O zwycięstwo w konkursie 125 cm również walczono w rozgrywce. Bardzo dobry czas uzyskał w niej Jarosław Skrzyczyński na Santos Hippica, ale jeden błąd spowodował, że ta para ostatecznie sklasyfikowana została na 9 pozycji.

CSI2* Riesenbeck Indoor International (GER)

W konkursie Grand Prix Michał Kaźmierczak na wałachu Notis miał jeden błąd i zajął 30 miejsce.

Konkurs finałowy rundy koni 6 i 7-letnich rozgrywany był jako 2-fazowy. Michał Kaźmierczak i wałach Jameson mieli jeden błąd w drugiej fazie i zajęli 34 miejsce. Małgorzata Koszucka na wałachu Juventus miała w pierwszej fazie 4 pkt. Z takim samym wynikiem ukończyła też konkurs 140 cm, w którym startowała na klaczy Orida-M.

CSI2* Mediterranean Equestrian Tour Autumn I, Oliva Nova (ESP)

W konkursie 140 cm dwa błędy w drugiej fazie miała Laura Barańska na Chuck Norris co dało jej 21 miejsce w klasyfikacji. Na miejscu 26 uplasował się Mikołaj Barański na Kazan van de Pitsemburg, który miał zrzutkę w pierwszej fazie.