W piątek SO w Łącku zadebiutowało jako organizator zawodów międzynarodowych. Pierwszy z konkursów Big Tour 140 cm tych zawodów wygrał Jakub Kubiak. W pozostałych konkursach triumfowali również Polacy.

Pierwszy z konkursów w ramach Big Tour miał dzisiaj wysokość 140 cm i był konkursem dwufazowym specjalnym. Na liście startowej zapisanych było 46 par. Najlepszy na tym parkurze okazał się Jakub Kubiak startujący na holsztyńskim wałachu QUILIBET. Miejsce drugie wywalczył Martin Rozynek dosiadający oldenburskiego ogiera KAMIR RED WINE, a na miejscu trzecim uplasował się Hubert Polowczyk razem z ogierem M BLUE’S BOY Z

W konkursie Medium Tour 130 cm zwyciężył Jacek Zagor. Zawodnik dosiadał oldenburskiego ogiera OK LAZAR. Na miejscu drugim uplasował się Estończyk Gunnar Klettenberg, który startował na klaczy rasy KWPN JOLANDA, a miejsce trzecie wywalczył kolejny z Polaków, Adam Nicpoń, dosiadający niemieckiego wałacha CORDENSKY

Podwójnym zwycięzcą konkursu Small Tour 120 cm okazał się Jan Bobik. Zawodnik wygrał w starcie na klaczy rasy SP HASALA, a na klaczy FLANDRIA zajął miejsce drugie. Pierwszą trójkę konkursu zamknęła juniorka Marcelina Lasota dosiadająca wałacha rasy SP PICASSO

Marcelina Lasota wygrała także konkurs Elite Tour 110 cm. Juniorka dosiadała tego samego konia, wałacha rasy SP PICASSO. Miejsce drugie w tym konkursie zajęła Aleksandra Pilatowicz startująca na klaczy rasy SP HUBKA, a miejsce trzecie wywalczyła 15-letnia Maria Gugala razem z wielkopolskim ogierem BATIS

Z samego rana zawody otworzył konkurs dla koni 5/6-letnich. Tu najlepszy okazał się ogier rasy KWPN MAITIID, na którym startował Dawid Skiba. Pozostałe miejsca na podium zajęły również konie dosiadane przez polskich zawodników. Druga była klacz ESCANANA VRS, zapisana do księgi AES, pod Eweliną Szczepanik, a trzecie miejsce zajął polskiej hodowli ogier HAWRO pod Janem Bobikiem