Zakończyły się zawody rozgrywane w ten weekend na krajowych hipodromach. W konkursie Grand Prix Leśnej Woli najlepszy okazał się Dawid Kubiak. Finał Złotej Rundy drugiego etapu PLJ w Lesznie wygrał Maksymilian Wechta

ZO-B Leśna Wola

Konkurs Grand Prix 140 cm rozegrano na zasadach konkursu zwykłego z rozgrywką. Parkur podstawowy bezbłędnie pokonało 10 par. Rozgrywkę zdominował Dawid Kubiak. Zawodnik ostatecznie zajął pierwsze i drugie miejsce w konkursie dosiadając odpowiednio holsztyńskiej klaczy ANASTACIA III oraz ogiera rasy SP SZULER. Na miejscu trzecim zmagania ukończyła Anna Szary-Ziębicka startująca na oldenburskim wałachu LUCIANO.

Finałowy konkurs Średniej Rundy 130 cm zakończył się zwycięstwem Damiana Ostregi. Zawodnik triumfował dosiadająca ogiera KOBE DE LEAU. Na miejscu drugim uplasował się Grzegorz Kubiak startujący na klaczy rasy SP GALOPADA. Trzeci czas w rozgrywce konkursu uzyskał Grzegorz Nowak, który dosiadał westfalskiego wałacha CASTEL.

W finale Małej Rundy najlepszy okazał się Sławomir Szlachta startujący na klaczy KARMA BS. Miejsce drugie w konkursie zajął Tomasz Kumorek dosiadający oldenburskiej klaczy CARTAGINA. Na miejscu trzecim zmagania ukończył Marek Wacławik. Ten zawodnik startował na klaczy rasy SP TRACJA.

ZO-B PLJ Leszno

Finał Złotej Rundy 140 cm był konkursem dwunawrotowym. Do drugiego nawrotu konkursu Grand Prix zakwalifikowało się 9 par. Podwójnie bezbłędny przejazd odnotowały jedynie dwie z nich. Ostatecznie na najwyższym stopniu podium w konkursie stanął Maksymilian Wechta. Zawodnik zwyciężył dosiadając holsztyńskiej klaczy CLEAR CARETINA. Drugi bezbłędny przejazd należał do Jakuba Krzyżosiaka. Zawodnik ukończył konkurs na drugim miejscu w starcie na wałachu rasy KWPN HIRO. Trzecie miejsce, z jednym błędem w drugim nawrocie, zajął Mściwoj Kiecoń dosiadający holsztyńskiego ogiera BOCCACCIO.

W rozgrywce finału Srebrnej Rundy 130 cm najlepszy okazał się Jakub Krzyżosiak. Zawodnik tym razem dosiadał wałacha rasy Zangersheide CALERO Z. Miejsce drugie zajęła juniorka Dominika Henzel startująca na wałachu FLYHIGH QUINTUS. Na miejscu trzecim uplasowała się 15-letnia Marianna Stawicka. Amazonka dosiadała wałacha rasy KWPN FRAPANT.

Dwufazowy finał Brązowej Rundy 120 cm zakończył się zwycięstwem Mściwoja Kieconia. Zawodnik dosiadał 6-letniej, belgijskiej klaczy POMMERY VANT OUD VLIEGVELD. Na miejscu drugim uplasowała się Anna Piwońska startująca na wałachu rasy  KWPN INVORIO. Trzeci w tym konkursie był Olaf Klein, który startował na wałachu ATYLLAN-GL.