147 zawodników z 10 krajów i 233 konie zobaczymy podczas zawodów CSI w ramach CAVALIADY w Krakowie. Przedstawiamy listę przyjętych zawodników.

 

Zawody międzynarodowe w skokach w randze trzech gwiazdek podporządkowane są dwóm finałom: Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata i CAVALIADA Tour 2022/23. Stąd na liście zgłoszeń dominują zawodnicy, którzy w obu tych rozgrywkach mają największe szanse na końcowy sukces.

 

W walce o finał Pucharu Świata prowadzi Andrius Petrovas z Litwy, który jest zawodnikiem bardzo doświadczonym, mającym na koncie  26 wygranych konkursów zaliczanych do światowego rankingu. Wicelider Ligii Damian Cojocariu z Rumuni, którego podczas CAVALIADY gościć będziemy po raz pierwszy, to aktualny srebrny indywidualnie i złoty drużynowo mistrz krajów bałkańskich. W maju wygrał zawody kwalifikacyjne Pucharu Świata w Samorinie.

 

Jak pisaliśmy wcześniej, oprócz czołowej dwójki największe szanse na awans do finału Pucharu Świata w Omaha mają: Nerijus Sipaila, Donatas Janciauskas i Matas Petraitis (wszyscy Litwa). W przypadku udanego startu w krakowskim finale do gry mogą się też włączyć Polacy plasujący się w TOP 10 rankingu: Marek Wacławik, Natalia Palmowska, Adam Nicpoń, Hubert Polowczyk i najbardziej doświadczony w tym gronie, trzykrotny uczestnik Finału PŚ, Jarosław Skrzyczyński.

 

Polacy zdominowali w tym sezonie rozgrywki CAVALIADA Tour. Czołówka tabeli po zawodach w Sopocie to: Jarosław Skrzyczyński, Kamil Grzelczyk, Tomasz Miśkiewicz, Marek Wacławik i Dawid Skiba. Oczywiście całą tę piątkę będziemy oglądać w TAURON Arenie Kraków.

 

Wszystkie konkursy mają charakter otwarty stąd na liście zgłoszeń są również zawodnicy spoza naszej ligi. Najliczniejsza grupa – sześcioro - to reprezentanci Niemiec. Wśród nich w najtrudniejszych konkursach rolę mogą odgrywać ci, którzy w swojej karierze wygrywali już konkursy zaliczane do światowego rankingu: Sabrina Berger czy Leo Büscher. Podobny poziom reprezentuje Belg Pieter Kenis.

Stawkę uzupełniają mniej doświadczeni zawodnicy kategorii jednej gwiazdki i CSI amatorów. Tu organizator dał szansę zdobywania doświadczenia na arenie CAVALIADY aż 113 parom.

 

Sponsorem głównym CAVALIADA Tour jest PKO Bank Polski. Organizatorem wydarzenia jest Grupa MTP. Partnerem strategicznym jest LOTTO, partnerem Polski Związek Jeździecki oraz Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Na CAVALIADĘ w Krakowie zaprasza gospodarz: Miasto Kraków.

 

CAVALIADA Kraków

Data: 2-5.03.2023

Miejsce: TAURON ARENA KRAKÓW

Strona wydarzenia: www.krakow.cavaliada.pl

bilety: https://tobilet.pl/cavaliada-tour-krakow-2023.html