W dwufazowym konkursie finałowym małej rundy startowało 51 par, do drugiej fazy przystąpiło tylko 15. Najlepszy okazał się Jarosław Skrzyczyński na 6-letnim wałachu Casanova, drugi był Krzysztof Ludwiczak na klaczy Belicette K, a miejsce trzecie zajęła Agnieszka Olszewska na 7-letniej klaczy Queen.

Konkurs Grand Prix (150 cm) okazał się dość trudny. W rozgrywce brało udział 8 zawodników, którzy w przejeździe podstawowym mieli po jednym błędzie. Wygrał Krzysztof Ludwiczak na wałachu A New President, miejsce drugie zajął Hubert Kierznowski i Siney. W październiku para ta wygrała Grand Prix w Lesznie. Miejsce trzecie zajął Piotr Sawicki i koń Phenix.

Podczas tego weekendu zakończył się cykl zawodów w ramach Halowego Pucharu Leszna Młodych Koni. Na cykl składały się 3 kwalifikacje (4-6 październik, 18-20 październik i 15-17 listopad). Konie podzielone były na 3 kategorie 4,5 i 6-letnie. Łącznie 9 przejazdów było liczonych do końcowej klasyfikacji. I tak po 3 turniejach w kategorii koni 4-letnich wygrała Anna Miśkiewicz na wałachu Puerto Rico z wynikiem końcowym 4 punkty karne.
W kategorii koni 5-letnich z dorobkiem 4 punktów karnych wygrała Quinchella pod Justyną Kurek.
A w kategorii koni 6-letnich wygrał Aplauz  pod Łukaszem Brzóską, który również miał 4 punkty karne.