Ostatnimi czasy podstawowy koń Filipa Lewickiego, 8-letni wałach szlachetnej półkrwi Kronos został sprzedany. Swoimi umiejętnościami i doświadczeniem wesprze 19-letnią amazonkę z Czech Katerine Tomanovą.

 


Kronos to 8-letni wałach wyhodowany w Polsce. Ojcem tego konia jest holsztyński Diarado (Diamant de Semilly SF x Corrado I hol), a matką szlachetnej półkrwi Karmelowa Dama (po Love Affair han.). Konia wyhodował pan Andrzej Herrmann, a jego właścicielką przez ostatnie 7-lat była Weronika Kaniewska, prywatnie partnerka Filipa Lewickiego. Zawodnik dosiadał Kronosa od stosunkowo niedawna, ale zdążyli zaprezentować się wspólnie z najlepszej strony. Niewątpliwie jednym z większych sukcesów pary był brązowy medal tegorocznych Mistrzostw Polski Młodych Jeźdźców. Oprócz tego z powodzeniem startowali w konkursach Dużej Rundy (140-145 cm). Zajmowali m.in. 2 i 4 miejsce w takich konkursach na zawodach Warsaw Jumping. Wcześniej w konkursach do 130 cm startowała na nim właścicielka.

 

 


Jak poinformowano w mediach społecznościowych, nowym zawodnikiem tego konia zostanie młoda Czeszka Katerina Tomanova. 19-latkę mogliśmy oglądać m.in. podczas ostatnich zawodów CSI2* Cracovia Szary w Michałowicach. Tam startowała w konkursach do 140 cm. Była również uczestniczką Mistrzostw Europy kategorii młodzieżowych w 2019 r. Zawodniczka nie ma jednak jeszcze na koncie spektakularnych zwycięstw, ale z pewnością do jej dalszego rozwoju przyczynią się talent i umiejętności Kronosa. Życzymy powodzenia i samych sukcesów we współpracy z tym utalentowanym koniem.