W bardzo trudnym konkursie Grand Prix zawodów CSIO w Falsterbo Przemysław Konopacki miał dzisiaj jedną zrzutkę. W Valkenswaard najlepszym 5-latkiem został Duc 123 Z dosiadany przez Łukasza Brzóskę. Finał rundy amatorów w Samorin wygrała Anna Kłosowska.

CSIO5* Falsterbo (SWE)

W ostatnim dniu zawodów w Falsterbo Przemysław Konopacki wystartował w konkursie Grand Prix (160 cm), który był konkursem kategorii AA jeśli chodzi o Longines Ranking. Jeden błąd na członie C potrójnego szeregu wykluczył polskiego zawodnika z udziału w drugiej rundzie i w ostatecznej klasyfikacji pozwolił na zajęcie 20 miejsca. W konkursie zwyciężył Martin Fuchs/SUI dosiadający wałacha Conner Jei.

CSI2*/YH Valkenswaard (NED)

W finałowym konkursie dla koni 5-letnich wygrał kary ogier Duc 123 Z dosiadany przez Łukasza Brzóskę. Świetny rezultat polski zawodnik uzyskał również na klaczy Jernilla, w konkursie 135 cm CSI2* zajmując drugie miejsce. Swój start w Grand Prix CSI2* (145 cm) Łukasz Brzóska dosiadający wałacha Quicklensky ukończył z wynikiem 16 pkt. W Grand Prix CSI1* (135 cm) reprezentant Polski wystartował na ogierze Dark’ann, na którym pokonał parkur podstawowy bezbłędnie. Natomiast w rozgrywce miał 4 pkt. i ostatecznie uplasował się na 18 miejscu w klasyfikacji.

CSI2* Samorin Danube Champions (SVK)

Trzech reprezentantów Polski wystartowało w dzisiejszym konkursie Grand Prix CSI2* (145 cm). Z jednym błędem swój przejazd ukończył Michał Ziębicki dosiadający wałacha Balou’s Batman (24 m.). Z dokończenia swoich przejazdów zrezygnowali Maciej Handzlik i Jacek Polikowski.

Finał dużej rundy CSI1* rozegrany był jako konkurs dwufazowy o wysokości 140 cm. Bez błędów parkur pokonał Michał Ziębicki na klaczy First Lady, który ostatecznie uplasował się na wysokim 6 miejscu. W finale rundy średniej CSI1* (130 cm) bezbłędny przejazd zanotowała Agnieszka Szynkolewska, która na klaczy Deep Purple Red Wine uplasowała się na 10 miejscu.

W konkursie dla koni w wieku 6 i 7 lat miejsce 15 zajął Maciej Handzlik, który na wałachu Landreau nie miał błędów na parkurze. A w finale rundy 5-latków bardzo dobre 5 miejsce zajął Łukasz Koza na ogierze Leopold van het Meesenhof Z. Na 7 pozycji uplasowała się Aleksandra Dąbkowska na klaczy Sheronda Vd D&D Hoeve. Obie pary nie miały błędów.

Finałowy konkurs rundy amatorów rozegrany był na wysokości 115 cm. Zwyciężyła w nim Anna Kłosowska, która w rozgrywce na wałachu Eflim uzyskała najlepszy czas 39,80 s. Do rozgrywki zakwalifikował się także Mikołaj Ziębicki na wałachu Anthonov, który miał jeden błąd i zajął 7 miejsce.