Część z Polaków wybrała w tym tygodniu starty na zagranicznych parkurach. Nasi dobrze radzą sobie w Peelbergen, gdzie wczoraj konkurs dla 7-latków wygrał Mikołaj Kownacki, a dzisiaj w konkursie 145 cm piąty był Przemysław Konopacki. 

 

CSI2*/1*/YH Peelbergen (NED)

Swoje konkursy w Peelbergen Polacy rozpoczęli już wczoraj i był to bardzo obiecujący początek. Konkurs dla koni 7-letnich wygrał Mikołaj Kownacki startujący na holsztyńskim wałachu CASKANO. Dzisiaj para również nie miała błędów, a po nieco spokojniejszej jeździe zajęli 15 miejsce. Od bezbłędnych przejazdów zawody rozpoczęła też Adrianna Ostrowska. W konkursie dla 5/6-latków odnotowała czyste przejazdy na dwóch swoich koniach. Na ogierze rasy KWPN LANDMEISTER VDL była 9, a na klaczy rasy KWPN LERTANA VDL zajęła miejsce 23. Jeszcze lepszy rezultat zawodniczka uzyskała w konkursie 135 cm, gdzie na westfalskiej klaczy KAROLA BS uplasowała się na 6 miejscu. 


Piątkowe starty z kolei należały do Przemysława Konopackiego. Wszystkie przejazdy zawodnik ukończył z czystym kontem. Na parkurze konkursu 140 cm bezbłędnie jeździł na klaczy EXPRESSION’QUILL zajmując 17 miejsce. Błędów w tym konkursie nie miał też na ogierze JACQUART DU SEIGNEUR. Z nieco wolniejszym czasem uplasował się na 27 miejscu. W konkursie kwalifikującym do GP CSI2* Przemysław Konopacki wystartował na wałachu PURE PASION FROM SECOND LIFE Z. Para nie miała błędów, a z dobrym czasem uplasowali się na 5 miejscu.


W zawodach startują też dwie juniorki. W dzisiejszym konkursie 120 cm zarówno Kornelia Kurleto na wałachu HEVANTOS, jak i Oliwia Ostrowska na klaczy OMARA VD WELLINGTON miały po jednym błędzie w drugiej fazie. Wieczorem obie zawodniczki oraz Adrianna Ostrowska wystartują jeszcze w konkursie 130 cm kwalifikującym do małego Grand Prix. 


Wyniki TUTAJ

Relacja TUTAJ

 


CSI2*/YH Azelhof, Lier (BEL)

Na zawodach w Belgii startuje Paulina Malinowska. Dobrze radzi sobie przede wszystkim z 6-letnią, hanowerską klaczą PAN AM. Wczoraj para miała jeden błąd w drugiej fazie konkursu CSIYH. Dzisiaj poprawiły swój wynik i zjechały z parkuru konkursu dla młodych koni bez punktów karnych. 


Wyniki TUTAJ

Relacja TUTAJ