Kolejne zwycięstwo w konkursie otwarcia międzynarodowego turnieju odniósł dzisiaj Przemysław Konopacki. Bezbłędnie w kwalifikacji do Grand Prix jeździła również Cassandra Orschel. Wiele bezbłędnych przejazdów odnotowali też pozostali reprezentanci Polski.

CSI3* San Giovanni (ITA)

Już pierwszego dnia zawodów w San Giovanni wybrzmiał hymn Polski, a to za sprawą zwycięstwa Przemysława Konopackiego w jednej z grup licznego konkursu 140 cm. Zawodnik w grupa B triumfował na wałachu NO LIMIT 67, a w grupie A na klaczy KALIBER zajął 3 miejsce. Ten sam konkurs bezbłędnie pokonał też Dawid Kubiak na wałachu FLASH BLUE B i zajął 14 miejsce. Nell Sówka na wałachu DIGISPORT CARLO miała tu jeden błąd, a Krzysztof Ludwiczak na obu swoich koniach, ogierze CANAN PLUS-S oraz klaczy CHACNEZZA PS, po dwie zrzutki.

Wysoko w konkursie dla 7-latków uplasował się Krzysztof Ludwiczak, który bezbłędnie jeździł na dwóch koniach. Na ogierze SILVER DRACO zajął 7 miejsce, a na ogierze RICARD VD HEFFINCK był 10-ty. W tym samym konkursie Przemysław Konopacki na wałachu HAIKAI DE BACON, z jednym błędem, uplasował się na 12 miejscu.

Liczne, dobre przejazdy nasi odnotowali też w konkursie 135 cm. Nina Sućko na wałachu BERLIN BLUE zajęła wysokie 5 miejsce. Na swoim drugim koniu, klaczy KISS AND RIDE TAG, juniorka bez błędów zajęła 19 miejsce. Dawid Kubiak również jeździł bezbłędnie na obu swoich koniach. W starcie na wałachu LIKE A DIAMOND JR był 11, a razem z klaczą CASCADEUCE zajął 15 miejsce. Po spokojnej jeździe z punktami za czas konkurs ukończyli Krzysztof Ludwiczak na ogierze KARNAC RED WINE oraz Przemysław Konopacki na wałachu PURE PASION FROM SECOND LIFE Z

W konkursie 130 cm Nell Sówka na ogierze DIGISPORT MALIK zajęła 23 miejsce z jednym błędem. Z jednym błędem konkurs 120 cm ukończył też Dawid Kubiak na wałachu CASALLO Z, co dało 9 miejsce w klasyfikacji.

CSI3* Autumn MET III, Oliva Nova (ESP)

Zawody we wtorek otworzyły konkursy dla młodych koni. Bezbłędne przejazdy we wszystkich konkursach dla 5-latków odnotowała Cassandra Orschel na holsztyńskiej klaczy My Sweet Star. Na czysto jeden z konkursów pokonał też Maksymilian Wechta na wałachu Vivinio. Ten zawodnik świetnie jeździł też w konkursach dla 7-latków na holsztyńskiej klaczy Next One. We wtorek byli bezbłędni, a dzisiaj wywalczyli wysokie 5 miejsce.

W czwartek do rywalizacji dołączyły też starsze konie. W pierwszej kwalifikacji do GP, konkursie 145 cm, czysty przejazd odnotowała Cassandra Orschel na klaczy Dacara E i zajęły bardzo dobre, 8 miejsce.

Maksymilian Wechta na wałachu Mystique miał jeden błąd. O poziom niżej, w konkursie 140 cm, Cassandra Orschel zarówno na klaczy Jella BB jak i na wałachu Eldorado 164, miała po jednym błędzie w drugiej fazie konkursu. W konkursie 135 cm bezbłędnie jeździł Maksymilian Wechta na klacz Cortina, a dobry czas przejazdu dał im 14 miejsce. Cassandra Orschel na klacz Anny CS miała na tym samym parkurze jeden błąd.

Relacja TUTAJ

CSI4* Moura Tours in Valencia (ESP)

Podobnie w Valencii Adam Grzegorzewski tydzień startów rozpoczął od konkursów CSIYH, a w nich formą błyszczała 6-letnia klacz Enigma Z. We wtorek po bezbłędnym przejeździe zajęli 12 miejsce, a wczoraj okazali się najlepsi w konkursie z rozgrywką.

W czwartek Adam Grzegorzewski wystartował tylko w konkursie 140 cm na hanowerskiej klaczy Vhs Caira. Parkur ukończyli bez błędów i zajęli 17 miejsce.

CSI2* Back 2 Indoor Peelbergen (NED)

Monika Dulczewska zawody w Holandii rozpoczęła od bezbłędnego przejazdu w konkursie dla 5/6-latków. Na ogierze rasy SF Impala du Lozon zajęła tu 11 miejsce. Na swoim drugim koniu, ogierze rasy SF Indiam Star du Lozon, zawodniczka miała jeden błąd w pierwszej fazie tego samego konkursu. Na klaczy Casalia DG Monika Dulczewska była bezbłędna w konkursie 120 cm.

Daria Pietrzak na klacz Unica-K wystartowała tylko w konkursie 135 cm i ukończyła go z jednym błędem.