Jeden wygrany konkurs i kilka wysokich miejsc – tak w skrócie można opisać czwartkowe starty naszych reprezentantów na zagranicznych hipodromach.


 

CSI5* Hamburger Derby (GER)

Najważniejszym konkursem rozegranym w czwartek w Hamburgu była kwalifikacja do Grand Prix (155 cm). Maksymilian Wechta wystartował w nim na ogierze Chepettano, na którym miał jeden błąd i przekroczenie normy czasu co dało wynik 7 pkt. Z wynikiem 5 pkt. nasz reprezentant ukończył swój start w konkursie 150 cm, w którym dosiadał ogiera Cassiopeia. W tym przejeździe błąd przytrafił się na przedostatniej przeszkodzie.

Cassandra Orschel dzisiaj w planie miała jeden start w konkursie o wysokości 145 cm. Na wałachu Van der Vaart R nie miała błędów na parkurze i ostatecznie uplasowała się na bardzo dobrym 10 miejscu.

 


 

Wyniki: TUTAJ


 

 

CSIO3* Longines EEF Series Peelbergen (NED)

W wieczornym konkursie o wysokości 145 cm Przemysław Konopackiego na klaczy Expression’quill wystartował zaraz po przerwie na równanie podłoża. Bezbłędny i bardzo szybki przejazd, ukończony w czasie 63,49 s, pozwolił na objęcie prowadzenia. I nikt z pozostałych zawodników nie zdołał pobić tego wyniku. A to oznaczało zwycięstwo reprezentanta Polski. W tym samym konkursie wystartował też Gregory Wathelet/BEL na ogierze Nevados S i ta para po bezbłędnym przejeździe zajęła wysokie 7 miejsce. Dla obecnie 15-letniego Nevadosa są to trzecie zawody po kilku miesięcznej przerwie.

 

 

W dwufazowym konkursie 140 cm Przemysław Konopacki wystartował na dwóch koniach - wałachu Vasco i klaczy Home-Run. Oba przejazdy ukończył z jednym błędem.


 

Wyniki: TUTAJ


 

CSI28-W Vazgaikiemis 2023 (LTU)


Dość duża grupa naszych reprezentantów postanowiła wystartować w zawodach na Litwie. W najważniejszym konkursie dnia (140 cm) najwyżej sklasyfikowana była Lena Maruszak, która na wałachu Jetoulon van de Rietvenne zajęła 7 miejsce. Na miejscu 8 uplasowała się Paulina Malinowska dosiadająca wałacha Crown Prince. Obie amazonki nie miały błędów w obu fazach konkursu.

W dzisiejszym konkursie o wysokości 135 cm bezbłędnie parkur pokonało 9 par. Dwie sekundy dłużej niż zwycięzca pomiędzy celownikami spędził Damian Ostręga, który na klaczy Quilotta zajął 2 miejsce. Na czwartej pozycji uplasował się Antoni Strzałkowski na wałachu Clapton, a zaraz za nim w klasyfikacji znalazła się Joanna Zbrojkiewicz z klaczą Gloria. Wspomniany już Antoni Strzałkowski na ogierze U 2 zajął miejsce 7, na pozycji 8 uplasował się Leszek Nieużyła na ogierze Chacorneto, a Robert Hestkowski razem z wałachem Balero Brech zajęli miejsce 9.

Wysokie 2 miejsce w konkursie 120 cm zajęła Lena Maruszak, która na wałachu Canjer HST pokonała parkur bez błędów i w czasie 58,81 s. Z wynikiem 0 pkt. swoje przejazdy ukończyły także Joanna Zbrojkiewicz na klaczy Indigo De Reve (15 m.) i Eryka Mikołajczyk na klaczy Zilena (25 m.).

W konkursie Elite Tour (110 cm) bezbłędnie parkur pokonały dwie polskie zawodniczki. Agnieszka Olszewska na klaczy Tajna uplasowała się na 4 miejscu, a Zuzanna Chwalińska na klaczy Luna KG zajęła miejsce 13.

Podczas tych zawodów rozgrywane są także konkursy dla młodych konie. Dzisiaj w rywalizacji 5-latków na 6 miejscu uplasował się wałach Capri, który pod Pauliną Malinowską pokonał obie fazy bezbłędnie. W konkursie dla koni 6 i 7 -letnich miejsce 4 zajął ogier Elios, na którym startował Leszek Nieużyła. Dwie inne pary pokonały również obie fazy bez błędów na przeszkodach – miejsce 7 zajął ogier Castello pod Antonim Strzałkowskim, a na 8 pozycji uplasowała się klacz Pan Am pod Pauliną Malinowską.

 

Wyniki: TUTAJ


 

CSI3*-W Budapeszt (HUN)

Jedynym polskim reprezentantem startującym podczas tych zawodów jest Sławomir Uchwat, który po bezbłędnym, ale nie za szybkim przejeździe na wałachu Manchester, uplasował się na 19 miejscu w konkursie dla młodych koni.

 

Wyniki: TUTAJ