Rozpoczął się nowy tydzień startów polskich reprezentantów za granicą. Na podium jednego z konkursów podczas CSI4* uplasował się Przemysław Konopacki, a jeden z konkursów CSIYH wygrała tam dzisiaj Monika Dulczewska. Nie zabrało czystych przejazdów też w Niemczech czy na Słowacji.

CSI4* Sentower Park, Opglabbeek (BEL)

W Sentower Park rozegrano dzisiaj pierwszy z konkursów LR. Parkur miał wysokość 150 cm i oglądaliśmy na nim trzy polskie pary. Najlepiej poradził sobie Przemysław Konopacki, który na oldenburskim wałachu No Limit 67 miał jeden błąd i zajął 36 miejsce. Adam Grzegorzewski na wałachu Issem miał jeden błąd i przekroczoną normę czasu, co dało łącznie 5 pkt karnych, a Andrzej Opłatek w starcie na hanowerskim wałachu Chaccossini miał dwie zrzutki.

Wysokie, trzecie miejsce, w jednej z grup konkursu 140 cm, zajął dzisiaj za to Przemysław Konopacki startujący na klaczy rasy SF Expression'Quill. Na tym samym parkurze błędów nie miał też Adam Grzegorzewski na klaczy Valanna oraz Andrzej Opłatek na wałachu Le Cordial, ale spokojniejsza jazda i liczna konkurencja nie pozwoliły na zajęcie miejsc w czołówce. Po jednej zrzutce mieli tu Andrzej Opłatek na swoim drugim koniu, klaczy Zero K i Bartosz Adamus na ogierze U2. Adam Grzegorzewski wystartował dzisiaj jeszcze w konkursie 135 cm, w którym był bezbłędny na hanowerskiej klaczy Vhs Caira (20 m.), a na klaczy Fanfreluche de Rialfo Z miał jedną zrzutkę.

W Opglabbeek wysłuchaliśmy dzisiaj też hymnu Polski, a to za sprawą zwycięstwa Moniki Dulczewskiej w konkursie dla 5/6-latków. Zawodniczka była najlepsza w starcie na ogierze rasy SF Indiam Star du Lozon. Na swoim drugim koniu, ogierze Impala du Lozon, Monika Dulczewska miała jeden błąd w drugiej fazie. Bez punktów karnych ten konkurs ukończył też Przemysław Konopacki, który na ogierze Z B Fenix Z zajął 11 miejsce.

Wyniki TUTAJ

CSIO3* EEF Series Samorin (SVK)

Pierwszy z konkursów Gold Tour zawodów CSIO3* miał wysokość 145 cm, jednak jego wyniki nie były zaliczane do LR. Na parkurze oglądaliśmy jedną polską parę - Mikołaja Barańskiego i wałacha rasy KWPN JUGGLE BARAKA. Z parkuru zjechali z wynikiem 4 pkt karne.

W ramach CSIO3* rozegrano też konkurs Silver Tour na przeszkodach 140 cm i tu Mikołaj Barański nie miał błędów w starcie na oldenburskim wałachu CORNNAN. Spokojna jazda pozwoliła na zajęcie 24 miejsca. Jeden błąd w drugiej fazie tego konkursu miała Juliana Suska razem z holsztyńską klaczą CASCADEUCE.

Naszych oglądamy też w konkursach CSI1*. Najwyższym konkursem był dzisiaj tu Big Tour 135 cm. Bezbłędnie i w dobrym czasie ten parkur pokonał Maximilian Parkitny startujący na ogierze CAVALIM Z. Ostatecznie zajął 4 miejsce. Bardzo dobrze na parkurze 125 cm CSI1* zaprezentowała się też Juliana Suska, która razem z hanowerską klaczą NIGIRI wywalczyła wysokie, trzecie miejsce. Błedów w obu fazach tego konkursu nie miał też Mateusz Tyszko, który na ogierze rasy SP CORAZON NW uplasował się na 11 miejscu. Wczoraj na 11 miejscu, ale w konkursie 115 cm, uplasował się też Maximilian Parkitny, który na ogierze SHANGRILA P Z miał jeden błąd. Dwie zrzutki miała tu Anna Badura razem z holsztyńską klaczą DUCHESSE DE SEMILLY SR (16 m.).

W zawodach dobrze od początku prezentują się też młode konie pod Mateuszem Tyszko. Już wczoraj w konkursie dla 5-latków zawodnik jeździł bezbłędnie na ogierze rasy KWPN O'ROCKSTAR (12 m.), a także w konkursie dla 6/7-latków, gdzie dosiadał belgijskiej klaczy SONORA 111 (6 m.) oraz ogiera rasy SP DIEGO (29 m.). Dzisiaj w starszej grupie Mateusz Tyszko na klaczy  SONORA 111 walczył drugie miejsce.

Relacja TUTAJ

CSIO/CDIO Youth, Hagen a.T.W. (GER)

Z niezwykle liczną konkurencją mierzą się młodzi zawodnicy na zawodach w Hagen. W czwartkowych konkursach na czworoboku oglądaliśmy dwie amazonki w programie drużynowym Młodych Jeźdźców. Julia Jokiel na wałachu rasy KWPN J'Adore została oceniona na 65,980% i zajęła 22 miejsce. Klaudia Hałeła na oldenburskim Chikoto uplasowała się na miejscu 24 z wynikiem 64,412%. W konkursie juniorskim Anna Błońska razem z wałachem rasy KWPN James Grant uzyskała wynik 64,899% co dało 17 miejsce w klasyfikacji. Na czworoboku wystartowała jeszcze Pola Guerquin-Koryzma na kucu Milky Way PP. Prezentowali się w programie drużynowym. Przejazd został oceniony na 70,166%, co zapewniło 8 miejsce.

Konkursy skokowe rozpoczęły się już w środę, ale to dzisiaj jeden z naszych reprezentantów wywalczył miejsce w czołówce. W konkursie 125 cm CSIOCh 5 miejsce zajął Adam Goszczyński startujący na klaczy rasy SP Lorina. Bardzo blisko bezbłędnego przejazdu w konkursie 140 cm CSIOJ był dzisiaj też Wiktor Piechota, która na wałachu Last Quality miał tylko jeden punkt za przekroczenie normy czasu i zajął 15 miejsce. Na swoim drugim koniu, oldenburskim wałachu Cebulba, zawodnik miał w sumie 7 pkt karnych. Taki sam wynik uzyskała też Paulina Pellowska startująca na wałachu Comandante. Swój konkurs ukończyła dzisiaj jeszcze Wiktoria Cwalina na kucu Lexus. Para na parkurze 125 cm CSIOP miała jeden błąd