We wczorajszym konkursie 145 cm LR Przemysław Konopacki odnotował podwójne zero, a dzisiaj triumfował w kolejnym konkursie 140 cm. Przebojem rundy młodych koni okazała się też Adrianna Ostrowska, która trzeci dzień z rzędu uplasowała się na podium CSIYH.

CSI2* Peelbergen (NED)

Wczorajszy wieczorny konkurs 145 cm LR Przemysław Konopacki na wałachu Pure Pasion From Second Life Z zakończył podwójnym zerem i 12 miejsce w klasyfikacji końcowej. Dzisiaj najtrudniejszym konkursem był konkurs 140 cm w ramach CSI2*. Oglądaliśmy w nim łącznie 4 polskie pary. Kolejny, bardzo dobry przejazd na tym poziomie odnotował Przemysław Konopacki startujący na klaczy Expression'Quill. Para była bezbłędna i bardzo szybka co zagwarantowało im kolejne zwycięstwo. Na swoim drugim koniu, klaczy Kanlait Girl PS, zawodnik miał jeden błąd. Taki sam wynik uzyskała też Adrianna Ostrowska na ogierze rasy KWPN Landmeister VDL, a Anna Siwicka na ogierze Verde Z zjechała z tego parkuru z wynikiem 8 pkt karnych.

Expression'Quill i  Przemysław Konopacki

Przebojem całej rundy dla 5/6-latków okazał się belgijski ogier Stormer van het Bevrijdthof, którego dosiada Adrianna Ostrowska. Para trzeci dzień z rzędu pokonała swój parkur bezbłędnie i w dzisiejszym finale zajęli ponownie drugie miejsce. Z powodzeniem kolejny konkurs 120 cm ukończyła też 15-letnia Maria Noga. Dzisiaj zawodniczka na oldenburskiej klaczy Cabanna 2 była ponownie bezbłędna i wywalczyła 5 miejsce.

Stormer van het Bevrijdthof i Adrianna Ostrowska

Relacja TUTAJ

CSI2* Andalucía Pre-Sunshine Tour, Vejer de la Frontera (ESP)

Do rozgrywki małego GP CSI2* zakwalifikował się dzisiaj Maksymilian Wechta. Parkur podstawowy 140 cm zawodnik pokonał bezbłędnie na holsztyńskim ogierze Chepettano. Nie zdecydował się jednak na start w rozgrywce i ostatecznie uplasował się ex aequo na 5 miejscu. Na swoim drugim koniu, holsztyńskim ogierze Cassiopeia, Maksymilian Wechta miał 4 pkt karne i zajął 14 miejsce w tym samym konkursie. Zawodnik bezbłędnie jeździł też w swoich pozostałych dwóch konkursach. Na ogierze rasy SP Wimster wywalczył 8 miejsce na parkurze 120 cm, a razem z holsztyńskim ogierem Cordian był bezbłędny w konkursie dla 6-latków i również uplasował się na 8 miejscu w klasyfikacji końcowej.