W bardzo licznie obsadzonym konkursie 140 cm zwycięstwo odniósł dzisiaj Przemysław Konopacki. W Peelbergen druga w konkursie CSIYH była też Adrianna Ostrowska, a w czołówce swoich konkursów w Hiszpanii uplasował się Maksymilian Wechta.

CSI2* Peelbergen (NED)

Niezwykle liczny, bo na liście startowej zapisanych była ponad 120 par, konkurs 140 cm, zakończył się dzisiaj zwycięstwem Przemysława Konopackiego. Zawodnik był o prawie sekundę szybszy od drugiego zwycięzcy, a triumfował w starcie na klaczy Expression'Quill. W tym samym konkursie zawodnik miał też jeden błąd w drugiej fazie na klaczy Kanlait Girl PS. Z wynikiem 4-4 z tego parkuru zjechały Adrianna Ostrowska na ogierze rasy KWPN Landmeister VDL oraz Anna Siwicka na ogierze Verde Z oraz na klaczy Fatasia. Blisko zwycięstwa w piątek była też Adrianna Ostrowska w konkursie dla 5/6-latków. Zajęła drugie miejsce w starcie na belgijskim ogierze Stormer van het Bevrijdthof. Wieczorem Przemysław Konopacki wystartował jeszcze w konkursie 145 cm, zaliczanym do Longines Ranking. Dosiadał wałacha Pure Pasion From Second Life Z i parkur podstawowy pokonali bezbłędnie. W rozgrywce wystartują późnym wieczorem z numerem 7.

Expression'Quill i Przemysław Konopacki

Starty zawodnicy rozpoczęli już wczoraj i w pierwszym konkursie dla 5/6-latków, tak jak dzisiaj, świetnie jeździła Adrianna Ostrowska na belgijskim ogierze Stormer van het Bevrijdthof. Bezbłędny i szybki przejazd zagwarantował parze także drugie miejsce. Dobrze z konkursem otwarcia 135 cm poradziła sobie Anna Siwicka, która na ogierze Verde Z zajęła 18 miejsce. W tym samym konkursie bezbłędna była też Adrianna Ostrowska na ogierze rasy KWPN Landmeister VDL i uplasowała się na 14 miejscu.  Maria Noga na oldenburskiej klaczy Cabanna 2 była wczoraj 4 w konkursie 120 cm, a Przemysław Konopacki bezbłędnie jeździł w konkursie dla 7/8-latków na ogierze Toulon B Z, a także w konkursie 135 cm na klaczy Kanlait Girl PS

Stormer van het Bevrijdthof i Adrianna Ostrowska

Relacja TUTAJ

CSI2* Andalucía Pre-Sunshine Tour, Vejer de la Frontera (ESP)

Drugi tydzień startów w Hiszpanii Maksymilian Wechta rozpoczął już w czwartek. Wczoraj zawodnik jeździł na czysto praktycznie we wszystkich swoich startach i zdaje się kontynuować swoją bezbłędną formę także w piątek. W konkursie otwarcia Dużej Rundy 140 cm Maksymilian Wechta bezbłędnie jeździł na holsztyńskim ogierze Cassiopeia (21 miejsce). Poziom niżej, w konkursie 135 cm, zawodnik nie popełnił błędu dosiadając holsztyńskiego ogiera Chepettano i tu para zajęła 27 miejsce. Dobrze swoje starty rozpoczęły też młode konie Maksymiliana Wechty. Holsztyńska klacz Next One bezbłędnie pokonała obie fazy konkursu otwarcia dla 7-latków, podobnie jak 6-letni, holsztyński ogier Cordian

W piątek rozegrano pierwszy z konkursów Longines Ranking o wysokości 145 cm. Tu w starcie na holsztyńskiej klaczy Quinchella zawodnik nie ustrzegł się co prawda błędu, ale z jedną zrzutką w drugiej fazie para zajęła 19 miejsce w konkursie. Na parkurze 140 cm Maksymilian Wechta jeździł bezbłędnie i szybko na holsztyńskim ogierze Chepettano. Czas drugiej fazy jaki uzyskali pozwolił na zajęcie dobrego, 5 miejsca w końcowej klasyfikacji. Ponownie bezbłędna w konkursie dla 7-latków była też holsztyńska klacz Next One (14 miejsce). Na czysto Maksymilian Wechta jeździł jeszcze w konkursie 120 cm na ogierze rasy SP Wimster i uplasował się na 13 miejscu.

Chepettano i Wechta Maksymilian

CSI3* Spring MET, Oliva Nova (ESP)

Trzeci tydzień startów Adam Grzegorzewski rozpoczął już w środę, ale pierwsze poważne starty przyszły wczoraj. Dobrze w konkursie 140 cm zaprezentował się razem z belgijskim wałachem Kapucijn V/D Donkhoeve. Para nie miała błędów na przeszkodach, a konkurs ukończyli z 2 pkt za przekroczenie normy czasu. Na irlandzkiej klaczy Valanna Adam Grzegorzewski zmierzył się z konkursem 130 cm i tu para miała jedną zrzutkę.

W piątek zawodnik wystartował w pierwszym z konkursów zaliczanych do Longines Ranking. Z parkurem 145 cm zmierzył się na klaczy Fanfreluche de Rialfo Z i z jednym błędem para zajęła 23 miejsce. Podobnie jak wczoraj, na wałachu Kapucijn V/D Donkhoeve, Adam Grzegorzewski wystartował w konkursie 140 cm i bez błędów na przeszkodach, ale z drobnym przekroczeniem normy, zajęli 20 miejsce (1 pkt karny).