W sobotnich konkursach rankingowych dobrze poradzili sobie Przemysław Konopacki i Adam Grzegorzewski. Obaj uplasowali się w pierwszej dziesiątce konkursów 145 cm.

CSI3* San Giovanni (ITA)

W konkursie rankingowym 145 cm LR świetny przejazd odnotował Przemysław Konopacki. Zawodnik dosiadając oldenburskiego wałacha NO LIMIT 67 był bezbłędny, a czas jaki uzyskał pozwolił zająć bardzo dobre, 4 miejsce. Z jednym błędem z tego parkuru zjechał Dawid Kubiak startujący na ogierze rasy SP SZULER (14 miejsce), a także Krzysztof Ludwiczak na oldenburskiej klaczy CHACNEZZA PS (22 miejsce). W konkursie wystartowała też juniorka Nell Sówka na holsztyńskim wałachu DIGISPORT CARLO. Ten start para ukończyła z wynikiem 12 pkt karnych. Amazonka wywalczyła za to 2 miejsce w konkursie 130 cm, w którym bezbłędnie jeździła na oldenburskim ogierze DIGISPORT MALIK

Bezbłędnie konkurs 140 cm pokonał dzisiaj Dawid Kubiak na dwóch koniach, ale zawodnik zrezygnował z rywalizacji w rozgrywce, która okazała się bardzo liczna (26 koni). Tym samym zajął ex aequo 14 miejsce na wałachu LIKE A DIAMOND JR oraz na klaczy CASCADEUCE. Jeden błąd w przebiegu podstawowym konkursu miał Przemysław Konopacki startujący na klaczy KALIBER.

W finałowym konkursie dla 7-latków Krzysztof Ludwiczak odnotował bezbłędny przejazd na belgijskim ogierze RICARD VD HEFFINCK. Czas jaki uzyskali dał im 8 miejsce. Na swoim drugim koniu, oldenburskim ogierze SILVER DRACO, zawodnik miał jeden błąd.

CSI4* Moura Tours in Valencia (ESP)

W konkursie 145 cm, zaliczanym do Longines Ranking, Adam Grzegorzewski wystartował dzisiaj na 8-letniej, hanowerskiej klaczy Vhs Caira. Zawodnik ponownie zachował czyste konto i dzisiaj uplasował się na 9 miejscu.

CSI3* Autumn MET III, Oliva Nova (ESP)

W rozgrywce konkursu rankingowego 150 cm nie oglądaliśmy niestety reprezentantów Polski. Maksymilian Wechta startujący na holsztyńskim ogierze Cassiopeia miał w sumie 9 pkt karnych w przebiegu podstawowym. Cassandra Orschel na westfalskim wałachu Eldorado 164 zrezygnowała z ukończenia przejazdu.

W konkursie Silver Tour GP 140 cm Cassandra Orschel wystartowała na holsztyńskiej klaczy Anny CS. W przebiegu podstawowym para miała jeden błąd (21 miejscu). Maksymilian Wechta w tym samym konkursie miał 12 pkt karnych w starcie na klaczy rasy SP Cortina. Na poziomie 140 cm, ale w ramach CSI1*, jeden błąd miał Jan Chrzanowski startujący na klaczy Miss-Sarajevo Imperio Egipcio.

Relacja TUTAJ

CSI2* Back 2 Indoor Peelbergen (NED)

W sobotę z parkurem zmierzyła się tylko Monika Dulczewska. W finałowym konkursie dla 5/6-latków zawodniczka jeździła ponownie bezbłędnie na ogierze rasy SF Indiam Star du Lozon. Dzisiaj parze udało się wywalczyć 3 miejsce. Na swoim drugim koniu, ogierze rasy SF Impala du Lozon, zawodniczka miała tu w sumie 12 pkt karnych. Monika Dulczewska wystartuje wieczorem jeszcze w finale CSI1* 135 cm na klaczy Casalia DG

CSI3* Andalucía October Tour, Vejer de la Frontera (ESP)

W konkursie 130 cm dwa bezbłędne przejazdy odnotował Bartosz Adamus. Dosiadając oldenburskiego ogiera U2 zajął 23 miejsce, a na westfalskim ogierze Dartanion uplasował się na miejscu 25-tym. Zawodnik w Vejer de la Frontera startuje już od czwartku. Jeden z konkursów bezbłędnie pokonał też wczoraj. Dosiadając ogiera rasy KWPN Naccord Melloni zachował czyste konto również w konkursie 130 cm.