Naszych w tym tygodniu oglądamy na kilku zagranicznych parkurach, a także licznie na czworobokach. Drugi w konkursie 145 cm w Belgii był Przemysław Konopacki. Konkurs CDIP wygrała Veronica Pawluk w Holandii, a miejsca na podium zajmowała też młodzież na Węgrzech.

CSI3* Sentower Park, Opglabbeek (BEL)

Zawody w Belgii Przemysław Konopacki rozpoczął od dwóch bezbłędnych przejazdów, z czego jeden dał mu pozycję na podium. W konkursie 145 cm wywalczył drugie miejsce w starcie na hanowerskim wałachu VASCO

Na swoim drugim koniu, klaczy EXPRESSION’QUILL miał w tym samym konkursie dwa błędny. Zawodnik odnotował bezbłędny przejazd jeszcze na klaczy rasy KWPN HOME-RUN w konkursie 135 cm. Z tym koniem zawodnik wystartuje jutro w konkursie 150 cm zaliczanym do LR. W zawodach oglądamy też przejazdy Katarzyny Wiśniewskiej. Zawodniczka na klaczy rasy SBS HOLITAIRE CHAVANNAISE w konkursie 110 cm miała w sumie 12 pkt karnych.

CDIP Geesteren (NED)

W świetnym stylu konkurs CDIP Team Competition wygrała dzisiaj w Holandii Veronica Pawluk. Zawodniczka na kucu NASDAQ FH ustalała 76,238%, co nie tylko jest najlepszym dotychczasowym wynikiem pary, ale też zostawiło konkurencje daleko w tyle. Na swoim drugim koniu, kucu D’ARTAGNAN 187, zawodniczka została oceniona na 69,286%, co dało 4-te miejsce w konkursie.

CDI4*/CDIO3*-NC Pilisjászfalu (HUN)

Niewątpliwie największym czwartkowym sukcesem był awans Polski na IO w Paryżu, ale na Węgry przyjechała znacznie liczniejsza grupa polskich zawodników, którym w czwartek również udało się odnotować dobre wyniki. Drugie miejsce w konkursie Inter II CDIU25 zajął Filip Kowalski, który na klaczy BEL FLEUR uzyskał 67,794%.

Filip Kowalski i BEL FLEUR

Drugie miejsce, ale w konkursie drużynowym CDIJ, wywalczyła dzisiaj też Nelly Solecka dosiadająca wałacha HIGH BID V.D.T. Para została oceniona na 69,394%. Zaraz za nią uplasowała się Aleksandra Błachno, której przejazd na ogierze TRAVENORT’S DIABOLO oceniono na 68,889%. W pierwszej dziesiątce konkursu juniorskiego uplasowały się jeszcze Taja Zoll na wałachu I’M A DREAMER VH BLOEMENHOF (65,657%/ 5 miejsce) i Weronika Usiądek na wałachu MR.DESPO (65,101%/ 7 miejsce). Podium w konkursie CDIY zaliczyła też Maria Stelmaszyk. Na wałachu rasy SP GALAPAGOS uzyskała wynik 68,235% co dało 3 miejsce w konkursie. Dobrze zaprezentowały się także zawodniczki CDIP. W programie drużynowym Lea Zatońska na wałachu DON’T FORGET CR uzyskała 67,190% i uplasowała się na 4-tym miejscu w konkursie. Miejsce 5 wywalczyła tu Barbara Rynkowska, której przejazd na kucu LEUNS VELD’S WINTON oceniono na 67,000%.

Naszych w czwartek oglądaliśmy też w konkursie dla 6-latków, gdzie Joanna Tragarz na ogierze rasy KWPN MAGICALLY PAINTED BLACK EVO, z wynikiem 74,000%, zajęła 3 miejsce. Weronika Madej na hanowerskiej klaczy VALEUR PR była 4-ta (70,800%,), a Anna-Maria Gawłowska na oldenburskim ogierze TRIBALDI zajęła miejsce 6-te (66,200%). Konkurs CPEDI3* GP Test Grade I Magdalena Cycak na klaczy SYBILLA ukończyła z wynikiem 63,125% co dało 3 miejsce.

Relacja TUTAJ

CSI2* Peelbergen (NED)

W Holandii śledzimy wyniki dwóch młodych zawodników. W konkursie 120 cm bezbłędny i szybki przejazd odnotowała Oliwia Kosmol na hanowerskiej klaczy STAR LADY. Uzyskany czas dał 9 miejsce w konkursie. Na swoim drugim koniu, belgijskiej klaczy NINNICA BORMES, zawodniczka ukończyła parkur z wynikiem 2 pkt karne za przekroczenie normy czasu. W Holandii startuje też Oliwer Bule, która na holsztyńskim ogierze LAZINO miał dzisiaj dwa błędy w drugiej fazie konkursu 135 cm.

CSI2* Sancourt (FRA)

Tour we Francji kontynuuje Wiktoria Bedyńska. Dzisiaj zawodniczka odnotowała bezbłędny przejazd w konkursie 130 cm na holsztyńskim wałachu SANDERO, co dało 12 miejsce w klasyfikacji. Na swoim podstawowym koniu, wałachu SINGAPORE PKZ, Wiktoria wystartowała w konkursie 140 cm, gdzie miała łącznie 10 pkt karnych.