Sporo cennych punktów do światowego rankingu zdobył dzisiaj Przemysław Konopacki. W konkursie dla młodych koni zwycięstwo odniosła Malwina Urbańska.

CSI2* Peelbergen (NED)

Do rozgrywki wieczornego konkursu o wysokości 145 cm zakwalifikował się Przemysław Konopacki na klaczy Expression’Quill. I była to liczna rozgrywka bowiem wystartowało w niej ostatecznie 14 par. Po kolejnym bezbłędnym i szybkim przejeździe Przemysław Konopacki uplasował się na wysokim 4 miejscu w klasyfikacji.

Przemysław Konopacki i Expression’Quill

W drugim dniu zawodów ponownie bardzo dobrze pokazały się młode konie naszych reprezentantów. Zwycięstwem Malwiny Urbańskiej zakończył się konkurs dla koni 7 i 8 letnich. Amazonka dosiadała w nim 8-letniej klaczy Kaloma-N, na której pokonała parkur bezbłędnie i w najlepszym czasie 56,38 s. W konkursie dla koni w wieku 5 i 6 lat wszystkie polskie pary zanotowały bezbłędne przejazdy. Na dwóch koniach startowała Malwina Urbańska, która na ogierze Oh Jonny zajęła 8 miejsce, a na klaczy Kantate Hippica Z była 12-ta. Przemysław Konopacki na ogierze Z B Fenix Z uplasował się na 22 pozycji, a miejsce 25 zajęła Julia Ostrowska na wałachu Remember Me Van Godselbos.

Malwina Urbańska i Kaloma-N

CSI2* Riesenbeck International (GER)

W dzisiejszym konkursie o wysokości 145 cm Michał Ziębicki wystartował na dwóch koniach. Swój przejazd na wałachu Balou’s Batman ukończył z wynikiem 4 pkt, a na ogierze O’Lord Db zjechał z parkuru z 8 pkt.

Bezbłędny przejazd Michał Ziębicki zanotował natomiast w konkursie 140 cm, w którym na klaczy First Lady zajął wysokie 7 miejsce. Również w wieczornym konkursie o wysokości 130 cm Michał Ziębicki nie miał błędów i na ogierze Bimber Boy uplasował się na 15 miejscu.

CDI-W, CPEDI, CDIP Motesice (SVK)

Dwie polskie pary wystartowały w dzisiejszym konkursie Grand Prix, który rozgrywany był w ramach CDI-W. Z wynikiem 65,326% miejsce 12 zajął Filip Kowalski na klaczy Bel Fleur. Na miejscu 15 uplasowała się Anna-Maria Gawłowska na ogierze Cardamon (61,957%).

Bardzo dobrze starty na Słowacji rozpoczęła Monika Bartyś. W dzisiejszym konkursie Para Grand Prix A IV zwyciężyła po bardzo dobrym przejeździe na wałachu Caspar, który oceniony został na 72,500%. Dominik Ast wystartował na dwóch koniach – na klaczy Femme de Matcho zajął 5 miejsce ex aequo z wynikiem 66,018%, a na wałachu Don Matcho’s był 9 z wynikiem 60,398%.

W konkursie GP A V miejsce 5 zajęła Dominika Pączek na wałachu Lucatoni (64,402%), a na miejscu 6 uplasowała się Agata Weigt na wałachu Jaskiernik (63,248%). W rywalizacji GP A I miejsce 8 zajęła Magdalena Cycak na klaczy Sybilla (66,111%),