W Solcu Kujawskim finałowe konkursy zakończyły zmagania najmłodszych w ZO DiM. W Radzionkowie zawodnicy ujeżdżenia prezentowali się w konkursach dowolnych z muzyką. Nagrodę JKS Salio w konkursie Grand Prix wywalczył Mateusz Tyszko.

ZO-B2* Besiekierz Rudny

Niedzielne finały rozpoczęto od konkursów Rundy Młodych Koni. Najlepszym 5-latkiem okazał się ogier szlachetnej półkrwi FABREGAS S. Na koniu startował Marcin Matelski, a ich przejazd sędziowie ocenili na 8,0 pkt. W dwufazowym konkursie finałowym rundy koni 6-letnich triumfowała Paulina Rudzka dosiadająca holsztyńskiego wałacha CANTUCCINI. Para jako jedyna zachowała czyste konto w obu fazach konkursu.

Finał Małej Rundy rozegrano na zasadach konkursu zwykłego, na poziomie klasy N1. Najszybciej i bez punktów karnych parkur pokonał Andrei Shalohin. W konkursie zwyciężył dosiadając wałacha rasy KWPN FARLEY. Miejsce drugie zajęła Aleksandra Słuszniak-Marchwicka. Zawodniczka startowała na wałachu szlachetnej półkrwi LIBERTTO. Trzeci czas przejazdu w tym konkursie uzyskał Mateusz Tyszko dosiadający wałach rasy SP LACJUM.

Dwufazowy finał Rundy Średniej zakończył się zwycięstwem juniorki Poli Wawrzyniak. Dosiadając oldenburskiego ogiera DIMPLE zachowała czyste konto i uzyskała najlepszy czas drugiej fazy. Miejsce drugie zajął Tomasz Miśkiewicz. Zawodnik startował na wałachu szlachetnej półkrwi BARDASZ. Trzeci czas drugiej fazy uzyskała 15-letnia Maja Marchwicka dosiadająca wałacha rasy SP SZAFIR M.

Konkurs Grand Prix o nagrodę JKS Salio rozegrano na parkurze z przeszkodami o wysokości 145 cm. Do rozgrywki konkursu zakwalifikowało się jedynie dwóch zawodników. Najskuteczniej parkur rozgrywki pokonał Mateusz Tyszko, wygrywając tym samym w konkursie. Zawodnik dosiadał zaledwie 7-letniego wałacha rasy Zangersheide LYJANEIRO Z. Miejsce drugie w konkursie, również bez błędów na przeszkodach, ale z nieco gorszym czasem w rozgrywce, zajęła Adrianna Ostrowska startująca na klaczy rasy KWPN ELBERO H. Trzeci w konkursie był ponownie Mateusz Tyszko. Zawodnik tym razem dosiadał klaczy rasy KWPN GIBANTA. Para miała jeden błąd w przebiegu podstawowym konkursu.

ZO DiM Solec Kujawski

Niedzielne finały dla wszystkich kategorii rozegrano na zasadach konkursów zwykłych z rozgrywką. W finałowych zmaganiach grupy A-1 bardzo dobrze spisała się Nel Skotarczak zajmująca dwa pierwsze miejsca. Zawodniczka startowała odpowiednio na ogierze FRANKENHOEH’S MYLORD i kucu PASJONATA PARYS. Trzecia w tym konkursie była Maja Dąbrowska na klaczy MARINA.

Konkursu finałowy grupy A-2 zakończył się zwycięstwem Amelii Lewkowicz na klaczy SOFIA. Na miejscu drugim zmagania zakończyła zwyciężczyni poprzedniego konkursu Nel Skotarczak. Amazonka tym razem dosiadała wałacha WIKING PP. Trzecia w konkursie była Agata Maćkowska i kuc GOLDEN MOMENT.

Do rozgrywki finału grupy C zakwalifikowały się tylko dwie zawodniczki. Jako jedyna czyste konto zachowała Martyna Pliem-Perka startująca na kucu JUNIOR. Miejsce drugie zajęła Karolina Bar i klacz MARKIZA. Na miejscu trzecim uplasowała się ponownie Martyna Pliem-Perka. Zawodniczka tym razem startowała na kucu NANCY PONYSPORT.

Finał grupy D bis zakończył się zwycięstwem Julii Ganowskiej startującej na klaczy TIFFANY. Miejsce drugie zajęła Kornelia Górnicka i kuc WALENCJA. Na miejscu trzecim uplasowała się Martyna Pliem-Perka dosiadająca klaczy TAMIZA. Były to jedyne trzy zawodniczki które zakwalifikowały się do rozgrywki tego konkursu.

Do konkursu Grand Prix gr D i E stanęły jedynie dwie zawodniczki. Zwyciężczynią konkursu okazała się Amelia Zubczyńska. Zawodniczka dosiadała ogiera TOUAREG. Para miała jeden błąd w przebiegu podstawowym konkursu. Drugą uczestniczką konkursu była Agata Kamińska startująca na kucu FINISZ. Zawodniczka niestety została wyeliminowana w przebiegu podstawowym.

Do rozgrywki konkursu finałowego rundy Dzieci II i JM zakwalifikowały się jedynie dwie zawodniczki, a czyste konto udało się zachować jednej z nich. Była to Julia Parda startująca na wałachu szlachetnej półkrwi CHEYENNE. Miejsce drugie w konkursie zajęła Amelia Lewkowicz dosiadająca holsztyńskiej klaczy CONTINA ELIZAR. Na miejscu trzecim uplasowała się Maria Laskowska i klacz rasy SP VENDETTA. Para miała jeden błąd w przebiegu podstawowym konkursu.

W konkursie finałowym Rundy Juniorskiej i Młodzieżowej wystartowała jedna zawodniczka Natalia Sydow. Z parkurem z przeszkodami o wysokości 130/135 cm zmierzyła się dosiadając konia LUIGI. Para uzyskała wynik 12 pkt karnych.

ZO-A Radzionków

Do konkursu C-3 przystąpiła jedna zawodniczka. Anna Mierzwińska dosiadając wałacha szlachetnej półkrwi DARKO uzyskała wynik 69,430%. Jej przejazd na drugim koniu, wałachu rasy SP QUATRO HIT sędziowie ocenili na 67,763%. W konkursie C-4, dowolnym z muzyką, triumfował junior Wiktor Wojtarowicz. Jego przejazd na wałachu szlachetnej półkrwi ZADAR sędziowie ocenili na 66,042%. Drugie miejsce zajął również junior, Maciej Wiórek. Na wałachu rasy trakeńskiej NIXON uzyskał wynik 65,008%.

W konkursie CC-2 jako jedyna wystartowała Alicja Trawińska. Zawodniczka dosiadała ogiera rasy hanowerskiej MR.DESPO i uzyskała wynik 63,026%. Z czworobokiem na poziomie klasy CC-4 zmierzyła się Elżbieta Liberda. Jej przejazd na wałachu szlachetnej półkrwi ATYLLA L sędziowie ocenili na 67,456%. Konkurs dowolny z muzyką CC-7 zakończył się zwycięstwem Joanny Jawor na klaczy CORTINA. Para uzyskała bardzo dobry wynik 69,783%. Miejsce drugie zajęła Weronika Frąckowiak i wałach rasy KWPN DREAMCAT. Ten przejazd sędziowie ocenili na 67,025%. Na miejscu trzecim uplasowała się Anna Czeluśniak z wynikiem 61,658%. Zawodniczka startowała na małopolskim ogierze ANTARES. W konkursie dowolnym z muzyką CC-7 zaprezentowała się jedynie Joanna Jawor. Jej przejazd na oldenburskiej klaczy CINNAMON sędziowie ocenili na 67,242%.

Kolejny bardzo dobry przejazd w konkursie CS-1 zaliczyła Anna Mierzwińska startująca na debiutującym na tym poziomie westfalskim wałachu DEAN MARTIN. Niedzielny przejazd sędziowie ocenili na 68,876%. W konkursie CS-2 triumfowała Dominika Kraśko na wałachu szwedzkiej hodowli ARES. Ich przejazd oceniono na 64,033%. Miejsce drugie zajął Grzegorz Cichoń i hanowerski wałach DREAMER z wynikiem 61,633%.

na zdjęciu: FRANKENHOEH`S MYLORD - Skotarczak Nel - MP i PP 2019