W sobotę zakończyły się zmagania w trakcie wszystkich trwających w ten weekend zawodów ogólnopolskich. W finale Dużej Rundy w Lesznie triumfował Krzysztof Ludwiczak. W Zakrzowie najlepsza w programie Grand Prix była Żaneta Skowrońska-Kozubik.

 


W związku z wprowadzeniem w Polsce stanu zagrożenia epidemicznego i jednoczesnego zakazu zgromadzeń powyżej 50 osób, a także w trosce o bezpieczeństwo, zawody ogólnopolskie, rozgrywane zarówno w Lesznie, jak i Zakrzowie, zakończyły się w sobotę. W Lesznie finały rund Małej 2 i Średniej rozegrano z podwojoną pulą nagród. Wyjątkowo w sobotę także odbyło się Grand Prix Leszna.

 


HZO-B1* Leszno


Konkurs Grand Prix rozegrano klasycznie na zasadach konkursu zwykłego z rozgrywką. Na starcie pojawiły się 34 pary. Tylko 5 z nich udało zakwalifikować się do rozgrywki. Ostatecznie „podwójne zero” zaliczył jedynie Krzysztof Ludwiczak, który do rozgrywki wprowadził dwa konie. Najlepszy czas uzyskał na oldenburskiej klaczy SANDRA BLUE. Miejsce drugie zajął dosiadając swojego drugiego konia, klaczy rasy oldenburskiej CHANBETTE. Miejsce trzecie zajęła zwyciężczyni wczorajszego konkursu Dużej Rundy Daria Kobiernik i wałach szlachetnej półkrwi WINCHESTER. Tej parze przydarzył się jeden błąd w rozgrywce.

 


Finał Średniej Rundy rozegrano na zasadach konkursu dwufazowego. Najskuteczniejsza w drugiej fazie okazała się być Daria Kobiernik na holsztyńskiej klaczy VENUS. Para zaliczyła bezbłędny przejazd w czasie 25,95 s, który dał im zwycięstwo. Niewiele wolniejsza, bo o 0,19 s, była Agata Dahlke. Dosiadając ogiera rasy KWPN VANDAMME zajęła drugie miejsce. Trzecia w konkursie, także bez punktów karnych na przeszkodach w obu fazach, była juniorka młodsza Marta Wypiór na klaczy rasy KWPN GINA ROYALTY.

 


Konkurs finałowy Małej Rundy 2 zakończył się zwycięstwem juniorki Natalii Kubik na holsztyńskiej klaczy CATALAYA. Para pokonała parkur konkursu zwykłego bezbłędnie i w najlepszym czasie spośród 64 startujących zawodników. Miejsce drugie zajęła Daria Kobiernik i wielkopolska klacz ANTARI, które po raz kolejny plasują się w czołówce tego konkursu. Trzecie miejsce zajęła Agata Dahlke na klaczy rasy KWPN IELVE.

 


Finał Małej Rundy rozegrano zgodnie z zasadami i pulą nagród zapisanymi w propozycjach zawodów. W konkursie zwykłym na poziomie klasy P triumfowała 14-letnia Amelia Gramza na klaczy rasy KWPN HORAYA OMHG. Niewiele ponad sekundę wolniejszy był Vitalii Charadnik. Dosiadając klaczy rasy KWPN GUCCILOMA zajął ostatecznie drugie miejsce. Również czysty przejazd, z trzecim czasem konkursu, zaliczyła Iga Wesołowska na wałachu rasy meklemburskiej CASSINI BOMB.

 

Wyniki: TUTAJ

 


HZOiR-A Zakrzów


Najtrudniejszy konkurs zawodów zakończył się zwycięstwem Żanety Skowrońskiej-Kozubik. Zawodniczka dosiadająca niemieckiego wałach ROMANTIC P uzyskała wynik 70,200% w programie Międzynarodowym Grand Prix. Miejsce drugie zajęła Klaudyna Pisarska i wałach szlachetnej półkrwi RAFAELLO PG. Przejazd tej pary oceniono na 66,033%. Trzecia w konkursie, z wynikiem 63,667%, była Anna-Maria Gawłowska i ogier rasy SP CARDAMON.

 


W sobotnim konkursie Intermediate I triumfowała Julia Moczek na oldenburskiej klaczy RUBINA 395. Przejazd pary sędziowie ocenili na 69,211%. Miejsce drugie zajęła Karolina Mazurek na niemieckiej klaczy CHOCO LADY II z wynikiem 67,500%. Trzeci wynik w konkursie uzyskała Katarzyna Popiołek na wielkopolskim wałachu GALAPAGOS. Ten przejazd sędziowie ocenili na 66,228%.

 


Konkurs klasy CC-2 zakończył się zwycięstwem Weroniki Frąckowiak na wałachu rasy KWPN DREAMCAT. Przejazd tej pary sędziowie ocenili na 67,807%. Miejsce drugie z wynikiem 63,684% zajęła Małgorzata Malkusch i oldenburski wałach KEISER RUBIN. Trzecia w konkursie była Kinga Paszkiewicz i klacz szlachetnej półkrwi PRESJA, których przejazd sędziowie ocenili na 62,544%.

 


W najliczniej obsadzonym konkursie klasy C-2 zwyciężyła, drugi dzień z rzędu, juniorka Julia Rogowska. Zawodniczka dosiadała hanowerskiego wałacha LE BATON ROUGE M. Ich przejazd oceniono na 67,748%. Miejsce drugie, z wynikiem 66,081%, zajęła Natalia Badura na wałachu rasy SP SOLARIS VENTUS. Na miejscu trzecim konkurs zakończyła również Julia Rogowska. Zawodniczka tym razem dosiadała hanowerskiego wałacha DA CAPO 163, a ich przejazd sędziowie ocenili na 65,946%.

 


W konkursie D-2 zwyciężyła 15-letnia Weronika Wiącek. Zawodniczka dosiadała wielkopolskiego wałacha BLASK ARON, a ich przejazd w konkursie oceniono na 69,882%. Miejsce drugie zajęła 12-letnia Krystyna Konarska na wałachu rasy SP SAMSON z wynikiem końcowym 59,324%.

 

Wyniki: TUTAJ