Już nie zobaczymy na parkurach pary, która w ostatnich latach odnosiła ogromne sukcesy.

W wieku 17-lat na sportową emeryturę przechodzi wałach ALL IN (SBS, Kashmir van’t Schuttershof – Andiamo Z). Taka decyzja została podjęta przez jego właścicielkę Charlotte Söderström oraz Pedera Fredricsona/SWE, który zawdzięcza temu niewielkiemu wałachowi bardzo dużo.

Tako koń jak M&M All In powinien zakończyć swoją karierę w momencie gdy jest w bardzo dobrej formie. Nie potrafię opisać słowami tego co mu zawdzięczam. Decyzja nie była łatwa, ale jak najbardziej słuszna. – powiedział Peder Fredricson.

Już jako młody koń All In pokazywał swój ogromny talent. W wieku 7 lat zajął 4 miejsce w Finale MŚMK w Lanaken, wtedy dosiadał go Nicola Philippaerts/BEL. Tamten finał w 2013 roku był wyjątkowy ponieważ startowały w nim m.in. takie konie jak Clooney, MHS Going Global, Bacardi VDL czy klacz Gazelle, która również niedawno zakończyła swoją karierę. Po tych zawodach All In został zakupiony przez Charlotte Söderström dla Pedera Fredricsona. I był to początek ich wspólnej wspaniałej kariery. Przez 10 lat zdobyli oni wspólnie 6 medali - srebrny indywidualnie na Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro, złoty zespołowo i srebrny indywidualnie na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, złoty zespołowo na Mistrzostwach Świata w Herning, oraz złoty indywidualnie i srebrny zespołowo na Mistrzostwach Europy w Goeteborgu. Wygrali też wiele konkursów Grand Prix oraz kilka Pucharów Narodów na zawodach CSI4* i 5* a łączna suma wygranych pieniężnych przekroczyła 1,3 miliona €.

Oficjalna ceremonia pożegnania wałacha All In odbędzie się podczas zawodów w Goeteborgu, które odbędą się w przyszły weekend.