Drugi w tym sezonie konkurs Pucharu Świata LEZ w ujeżdżeniu rozegrany został podczas zawodów Equita Lyon. I zwyciężył w nim Frederic Wandres.

Reprezentant Niemiec oraz jego 13-letni wałach Bluetooth OLD zaprezentowali prawie bezbłędny przejazd, za który otrzymali od sędziów ocenę 83,415%.

Oglądałem nagranie z czwartkowego Grand Prix i starałem się dzisiaj poprawić kilka elementów. I miałem uczucie, że mój koń pokazał się jeszcze lepiej. Cieszę się, że wygraliśmy oba konkursy tutaj w Lyon. Ale również jestem niesamowicie zadowolony z całego sezonu.

Wandres nie planuje w tym roku więcej startów na Bluetooth i nie zamierza też starać się o kwalifikację do Finału Pucharu Świata. W grudniu razem z innymi końmi poleci do USA, gdzie będzie przygotowywać się do sezonu letniego i Igrzysk Olimpijskich w Paryżu.

Tak jak w czwartek na miejscu drugim uplasowała się Nanna SKodborg Merrald/DEN dosiadająca ogiera Blue Hors St Schufro. Amazonka zaprezentowała w Lyon całkowicie nowy program Freestyle, a jej przejazd oceniony został na 82,995%. Na trzecim miejscu z wynikiem 80,815% uplasowała się reprezentantka gospodarzy Pauline Basquin z wałachem Sertorius de Rima Z Ifce.

W klasyfikacji PŚ LEZ prowadzi obecnie Patrik Kittel/SWE, który wczoraj zajął miejsce 4. Ma on obecnie 53 pkt. ponieważ do rankingu liczą się także punktu za zwycięstwo w Budapeszcie. Miejsce drugie zajmuje Morgan Barbancon/FRA (41 pkt.), a trzecia jest Nanna Skodborg Merrald/DEN (34 pkt.).

Zdjęcia: FEI/Leanjo de Koster