Sukces w piątek udało się odnieść na czworoboku. Podczas zawodów CDI4* w Austrii dwie zawodniczki przekroczyły minimum olimpijskie, a dla Olgi Safronovej oznacza to drugi MER i pełną kwalifikację. Dobre starty oglądaliśmy też na parkurach w Samorin i Opglabbeek. 

 

 

CDI4* Achleiten (AUT) 

 

Konkurs CDI4* Grand Prix ukończyły dzisiaj trzy polskie pary. Taki sam wynik w konkursie uzyskały dwie nasze reprezentantki. Żaneta Skowrońska-Kozubik na hanowerskim wałachu LOVE ME oraz Olga Safronova na oldenburskim wałachu SANDRO D AMOUR zostały ocenione na 67,283% i zajęły 7 miejsce. Uzyskane wyniki dają tzw. minimum olimpijskie, co jest szczególnie ważne dla Olgi Safronovej, bo oznacza drugi MER i pełną kwalifikację olimpijską. Aleksandra Szulc razem z wielkopolskim wałachem BREAKDANCE uzyskała wynik 64,456% i zajęła 12 miejsce w tym samym konkursie. Wcześniej tego dnia zawodniczka wystartowała jeszcze w konkursie dla 7-latków na ogierze rasy SP ROMEO VON FUERSTENBALL. Ten przejazd sędziowie ocenili na 73,515%, co dało 2 miejsce w konkursie. 

 

Wyniki: TUTAJ

 


CSI4* Sentower Park, Opglabbeek (BEL)

 

Późnym popołudniem rozegrano kolejny konkurs tych zawodów zaliczany do LR. Parkur ponownie miał wysokość 150 cm, ale o zwycięstwie decydowała tu rozgrywka. Do niej niestety nie zakwalifikował się żaden z polskich reprezentantów. Andrzej Opłatek na klaczy Zero K był najbliżej rozgrywki, bo para miała tylko jeden błąd (29 m.). Adam Grzegorzewski na wałachu Issem miał dwa błędy. Dwie zrzutki i przekroczenie normy czasu odnotował też Przemysław Konopacki startujący na wałachu Pure Pasion From Second Life Z (10 pkt karnych). Konkurs wygrał Lorenzo de Luca/ITA na wałachu Violino IL Palazetto

 

 

Konkurs 140 cm CSI4* dzisiaj ponownie został podzielony na dwie grupy. Bezbłędny przejazd w jednej z nich odnotował tylko Adam Grzegorzewski, który na hanowerskiej klaczy Vhs Caira zajął 24 miejsce. Na swoim drugim koniu, irlandzkiej klaczy Valanna zawodnik miał jeden błąd. Blisko bezbłędnego przejazdu był jeszcze Bartosz Adamus, który w starcie na ogierze rasy KWPN Naccord Melloni nie miał zrzutek, ale przekroczona norma czasu oznaczała 3 pkt karne (36 m.). Po jednej zrzutce na tym parkurze mieli jeszcze Przemysław Konopacki na klaczy Expression'Quill, Andrzej Opłatek na wałachu Chaccossini oraz Bartosz Adamus na swoim drugim koniu, ogierze Dartanion

 

 

Ponownie świetny przejazd w konkursie dla 5/6-latków odnotowała Monika Dulczewska, która dzisiaj na ogierze rasy SF Indiam Star du Lozon zajęła drugie miejsce. Tuż za podium uplasował się Przemysław Konopacki startujący na ogierze Z B Fenix Z

 

Wyniki: TUTAJ

 

 

CSIO3* EEF Series Samorin (SVK)

 

W piątek zawody podporządkowane były całkowicie pod Puchar Narodów, a Polacy wystartowali tylko w dwóch konkursach CSI1*. Na parkurze 135 cm ponownie bezbłędny był Maximilian Parkitny startujący na ogierze CAVALIM Z i tak jak wczoraj zajął 4 miejsce. Juliana Suska razem z hanowerską klaczą NIGIRI była 10-ta. Mateusz Tyszko dosiadający ogiera rasy SP CORAZON NW także jeździł bezbłędnie, ale spokojniejsza jazda dała dopiero 41 miejsce w konkursie. Na parkurze 115 cm Anna Badura na holsztyńskiej klaczy DUCHESSE DE SEMILLY SR miała jeden błąd i zajęła 9 miejsce. 

 

Wyniki: TUTAJ

Relacja: TUTAJ

 

 

CSIO/CDIO Youth, Hagen a.T.W. (GER)

 

W konkursach skokowych oglądaliśmy dzisiaj tylko dwie amazonki, które ukończyły konkurs 140 cm w ramach CSIOJ. Paulina Pellowska na ogierze My Blue Pleasure d'Ive Z miała jeden błąd i uplasowała się na 14 miejscu. Dwie zrzutki na tym parkurze miał Wiktor Piechota, który dosiadał wałacha Last Quality (21 m.)

 

Nieco gorszą formę niż wczoraj zaprezentowały zawodniczki na czworoboku. W programie indywidualny CDIOJ  Anna Błońska i James Grant uzyskali wynik 63,921% co dało 19 miejsce w konkursie. Najbardziej kosztowne okazały się błędy w stępie oraz lotnej zmianie nogi. Błędów w półpiruetach nie ustrzegła się też Julia Jokiel, która na wałachu J'Adore ukończyła program indywidualny CDIOY z wynikiem 61,961%. Jedynie Klaudia Halela nieco poprawiła swój wynik, bo dzisiaj na wałachu Chikoto została oceniona na  65,392%. 

 

Wyniki: TUTAJ

Relacja: TUTAJ

 

Fot. Łukasz Kowalski