Podczas zawodów CSI2*-W Kunkiai zabrzmiał kolejny hymn Polski. Zwycięzcą jednego z konkursów został Adam Nicpoń. Swoją przygodę z Mistrzostwami Europy w ujeżdżeniu zakończyli już reprezentanci Polski.

CSI2*-W Kunkiai (LTU)

Formę w zawodach CSIYH podtrzymał Tomasz Miśkiewicz. W dzisiejszym finale na klaczy GUCCIMINKA VAN’T GERENDAL Z wywalczył 2 miejsce. Na swoim drugim koniu, westfalskim wałachu VHS CASCATO DU ROUET ukończył ten parkur z jednym błędem. Na czwartym miejscu w tym samym konkursie uplasował się Robert Hestkowski dosiadający holsztyńskiego wałacha BALERO BRECH.

W konkursie 130 cm CSI1* wystartował Adam Nicpoń. Na klaczy CHANCE 33 pokonał parkur bezbłędnie i zajął 8 miejsce. Na swoim drugim koniu, wałachu BIG BEN, zawodnik miał dwa błędy. Adam Nicpoń został także zwycięzcą konkursu 140 cm CSI2*. Triumfował w starcie na wałachu COUNTER. Bezbłędny w tym konkursie był też Tomasz Miśkiewicz, który dosiadał wałacha CASTIGO DE AMOR. Zajął 4 miejsce. Zwycięska para tego konkursu o 21:00 sprawdzi się jeszcze w skoku wzwyż. Wystąpią w konkursie Barier.

Wyniki TUTAJ

Mistrzostwa Europy Dzieci i U25 w ujeżdżeniu, Pilisjászfalu (HUN)

Niestety tegoroczne ME zakończyły się dla naszych zawodników. W dzisiejszym przejeździe Hanna Moczkowska i wałach rasy SP FIRST WILLIAM-P uzyskali wynik 68,325%. Lepiej zaprezentowała się Zofia Kaczmarek razem z klaczą LADY LEGENDE. Ich przejazd w programie drużynowym oceniono na 71,642%. To niestety nie wystarczyło aby zakwalifikować się do indywidualnego finału. Zawodniczka zajęła 22 miejsce w konkursie, a do jutrzejszego kwalifikowało się 18 najlepszych par.

Relacja TUTAJ

Mistrzostwa Świata Młodych Koni w powożeniu, Szilvásvárad (HUN)

W finałowym konkursie ujeżdżenia polskie konie wystartowały tylko w kategorii 5 i 7-latków. Konkurs dla tych młodszych na miejscu 8 ex aequo ukończyli Weronika i Bartłomiej Kwiatek. Zawodniczka powoziła śląskim ogierem PAULARED (REZYDENT - PASSA), a zawodnik startował razem z wałachem DOLOMIT (REWIR - DOLINA). Oba przejazdy oceniono na 6,0 pkt. Na 11 miejscu z oceną 5,42 uplasowała się fryzyjska klacz  FELINE FAN STAL

BELLEFLEUR powożona przez Weronikę Kwiatek. W konkursie dla 7-latków 8 miejsce zajęła klacz PESTI-G (NEFRYT - PODANA) razem z Bartoszem Złotym.

Relacja: TUTAJ

CSI2* Valkenswaard (NED)

Sobotę Andrzej Opłatek rozpoczął od konkursu 145 cm LR. Dosiadał tu oldenburskiego wałacha NORDSTURM. Para ukończyła przejazd z jednym błędem. W kolejnym konkursie, o wysokości 140 cm, zawodnik wystartował na oldenburskim wałachu DIAROUBET. Ten parkur Andrzej Opłatek pokonał bezbłędnie i uplasował się na 19 miejscu. Ostatnim sobotnim startem zawodnika był konkurs 135 cm, w którym wystartował na oldenburskim wałachu CONTHINDER. Para w przebiegu podstawowym odnotowała 3 pkt karne za przekroczenie normy czasu.

CSI4* Munster (GER)

Konkurs dla młodych koni Cassandra Orschel i westfalski wałach ELDORADO 164 ukończyli dzisiaj z jednym błędem. Na ogierze BOOMER 47 zawodniczka zmierzyła się z konkursem 150 cm CSI4*. W przebiegu podstawowym para miała dwa błędy.  Wieczorem Cassandra Orschel na holsztyńskiej klaczy DACARA E wystartowała w Dużej Rundzie CSI4*. Parkur podstawowy 155 cm pokonały z jednym błędem i drobnym przekroczeniem normy czasu co dało w sumie 5 pkt karnych.