Od godziny 10 polscy jeźdźcy zmagają się z parkurami w Ciekocinku. Jest to drugi dzień kwalifikacji do Halowego Pucharu Polski. Przypominamy HPP to cykl siedmiu – ośmiu spotkań, gdzie zawodnicy zależnie od zajętego miejsca mają przyznawane punty, które dają im możliwość zakwalifikowania się do wielkiego finału. HPP odbywa się w pięciu kategoriach: Juniorzy, Młodzi Jeźdźcy, Seniorzy, Dzieci I oraz kategoria OPEN.

Gospodarzem toru tych zawodów jest Adam Galuba, który dnia dzisiejszego ustawił 6 parkurów od małej rundy I (110 cm) do najbardziej emocjonującej rudny dużej (140 cm).

Po godzinie dwunastej odbyła się pierwsza kwalifikacja w kategorii open (125 cm), czyli zawodników posiadających III i II klasę sportową. Zgłoszonych zostało 8 par, z czego konkurs ukończyło jedynie trzech zawodników. Przejazdów czystych nie było. Zwyciężyła Karolina Godoś na wałachu Dr. Jones rasy KWPN na koncie miała 4 pkt karne w czasie 68,47s. Zajęła ona także drugie miejsce z 8 pkt karnymi na 8-letnim wałachu Catoki Son. Ostatni zawodnik który, ukończył konkurs i tym samym uplasował się na trzecim miejscu to Filip Babiak (Born Free). Gratulujemy, parkur musiał być naprawdę trudny.

Następny konkurs był kwalifikacją dzieci na wysokości 125 cm, jest to kategoria obejmująca wiek 11 – 14 lat. Amelia Krywult była jedyną amazonką startującą w swojej kategorii wiekowej. Uzyskała wynik 16 pkt karnych w czasie 63.40s, na wałachu oldenburskim Cherrokee.

Należy pamiętać, że dla większości zawodników są to pierwsze zawody halowe w tym sezonie. Konie z dużych otwartych parkurów na zewnątrz, przeniosły się na ciaśniejsze hale, gdzie zakręty są ostrzejsze, odległość między przeszkodami jest mniejsza. Nie jest to łatwa zmiana dla zawodników i wymaga wdrożenia.

Najbardziej oblegany konkurs odbył się na wysokości 130 cm (średnia rudna). Wystartowały 24 pary, z czego 21 ukończyło zmagania. Najlepszy okazał się Robert Wilczewski na Lavisto Star pokonując parkur bezbłędnie w czasie 57,14s, tuż za nim Tomasz Miśkiweicz na klaczy Westa uzyskał czas 61,23s. Trzecie miejsce należy do Martyny Ostapczuk (Silver V), która w świetnym stylu celowniki końcowe przekroczyła po 63,36s. To były naprawdę dobre przejazdy.

Konkurs najbardziej wyczekiwany duża runda (140 cm) odbył się tuż przed godziną 16. Cóż to były za emocje! Ponownie pierwsze miejsce zajął Adam Głoskowski na Bachelord Lad. Mieliśmy okazje oglądać naprawdę dobrze zgraną parę. Drugie miejsce w tym konkursie zajął Maciej Żołądkiewicz (Baltazar Du Rouet), tuż za nim z czasem zaledwie o niecałą sekundę gorszym Krzysztof Retka zajmuje trzecie miejsce.