Po jednym konkursie wygrały dzisiaj w Samorin Agnieszka Olszewska i Anna Stasiak. Ale dwa konkursy są jeszcze w planie na sobotę więc są szanse na kolejne sukcesy.

CSI2* Danube Champions Tour, Samorin (SVK)

Finał rundy brązowej (125 cm) zdominowany został przez reprezentantów Polski. Agnieszka Olszewska zwyciężyła w nim na wałachu Innocence oraz zajęła drugie miejsce na klaczy ALIEAN ZIN'GALERIANI. Na czwartej pozycji uplasował się Adam Kaźmierczak na wałachu Livano. Z jednym błędem swój przejazd ukończył Aleksander Lewandowski na ogierze PACIFICUS 5 i para ta zajęła 19 miejsce.

W konkursie finałowym małej rundy na wysokim 6 miejscu uplasowała się Marta Piszczek dosiadająca wałacha Ażur. Para pokonała parkur bez błędów. Na miejscu 13 sklasyfikowana została Agnieszka Olszewska, która na klaczy Tajna miała 4 pkt.

W dwufazowym konkursie rundy średniej (125 cm) bardzo dobre 4 miejsce zajął Jacek Mierzwiński na wałachu Quino Star, który pokonał obie fazy bezbłędnie a w drugiej uzyskał czas 29,87 s. Jeden błąd w drugiej fazie miała Eryka Mikołajczyk na klaczy Zilena i ten wynik dał jej 22 miejsce w klasyfikacji.

W finale rundy koni 5-letnich zwyciężyła Anna Stasiak na wałachu Con Shapo BA. Tylko dwie pary pokonały parkur bezbłędnie a polska amazonka miała lepszy czas. Miejsce 4 zajął Szymon Stasiak na ogierze Million Pleasure (4 pkt.).

W konkursie finałowym rundy koni 6-letnich bezbłędny przejazd zanotował Aleksander Lewandowski na ogierze CRISTAL BLUE D’IVE Z a uzyskany czas pozwolił mu na zajęcie wysokiego 4 miejsca. Z jednym błędem swój przejazd ukończył Jacek Mierzwiński na Excellent Cento (16 m.). Z dwoma błędami finał dla koni w wieku 8 lat ukończył Antoni Strzałkowski na wałachu Castello.

W konkursie przeznaczonym dla amatorów, w którym przeszkody miały wysokość 110 cm, wysokie 5 miejsce zajęła Eryka Mikołajczyk dosiadająca klaczy Westfalia L. Para ta ukończyła obie fazy bezbłędnie.

Wieczorem rozegrane zostaną jeszcze dwa konkursy o wysokości 130 cm i 140 cm z udziałem naszych zawodników

Relacja: TUTAJ

CSI2* Spring Tour Azelhof, Lier (BEL)

Dwie polskie zawodniczki wystartowały w dzisiejszym konkursie 145 cm, który zaliczany był do Longines Ranking. Z jednym błędem ukończyła go Paulina Malinowska na wałachu Crown Prince. Natomiast Aleksandra Kierznowska na wałachu Amerique Landais zjechała z parkuru z wynikiem 16 pkt. W dwufazowym konkursie, w którym przeszkody miały wysokości 135 cm po jednym błędzie miały Kornelia Kurleto na klaczy Lousanne i Aleksandra Kierznowska na wałachu Diam’s Star. Bezbłędny przejazd w konkursie o wysokości 130 cm, który był tez kwalifikacją do Grand Prix CSI1*, zanotowała Kornelia Kurleto na wałachu Hevantos. Para ta uplasowała się na 20 miejscu. Z jednym błędem konkurs dla koni w wieku 5 i 6 lat ukończyła Paulina Malinowska na wałachu Capri. Z dwoma błędami rywalizację 7 i 8 -latków ukończyła Aleksandra Kierznowska na wałachu Klasse One.

CSI4* Andalucia Sunshine Tour, Vejer de la Frontera (ESP)

Parkur dzisiejszego „małego Grand Prix” zawodów CSI4* miał wysokość 145 cm. Maksymilian Wechta na ogierze Fibonacci S ukończył go z wynikiem 5 pkt. a Mściwoj Kiecoń na wałachu Duke G zjechał z parkuru z wynikiem 11 pkt. Zadowolony ze swojego przejazdu w konkursie 140 cm był z pewnością Łukasz Piksa. Na wałachu Benefis pokonał parkur bezbłędnie i uplasował się na 15 miejscu. W pozostałych startach nasi reprezentanci mieli po 4 pkt. Z takim wynikiem dwa różne konkursy o wysokości 135 cm ukończyli Bartosz Adamus na wałachu Sire One oraz Maksymilian Wechta na ogierze Clear One. W konkursie 130 cm jeden błąd miał też Filip Mizgier dosiadający wałacha Laser.

CSI2* Gorla Minore (ITA)

W dzisiejszym konkursie o wysokości 135 cm Jarosław Koziarowski ukończył swój przejazd na ogierze King Salvador z wynikiem 8 pkt. I taki sam rezultat uzyskał w konkursie dla koni w wieku 7 lat, w którym startował na wałachu Laxton.