W Sopocie podczas CDI3* o medale MP walczyli zawodnicy Paraujeżdżenia. Po złoto sięgnęła Dominika Pączek. Konkurs GP PLJ w Stajni Qando wygrała Daria Kobiernik, a w Łącku najlepszy na ZO-B1* okazał się Grzegorz Psiuk.

CDI3*/MPP Sopot

W trakcie zawodów międzynarodowych CDI3*/CPEDI3* rozgrywane były Mistrzostwa Polski w Paraujeżdżeniu. Po trzech dniach rywalizacji po złoty medal sięgnęła Dominika Pączek startująca na niemieckim wałachu LUCATONI. Łączny wynik tej pary to 193,204%. Srebrny medal wywalczył Maciej Bigaj dosiadający wałacha rasy SP LIVERPOOL. Wynik końcowy tej pary to 192,777%. Podium mistrzostw zamknęła Agata Weigt, której przejazdy na małopolskim wałachu JASKIERNIK oceniono łącznie na 192,336%.

Dobre wyniki przez cały weekend odnotowali też zawodnicy w konkursach CDI. W programie Grand Prix druga była Olga Safronova na wałachu SANDRO D AMOUR z wynikiem 65,261%, a trzecie miejsce zajął Filip Kowalski na klaczy BEL FLEUR. Ta para zajęła też drugie miejsce w konkursie Grand Prix Freestyle uzyskując 67,890%. Dwa konkursy CDIY wygrała Natalia Plata na wałachu DOLCETTO, w tym finał z wynikiem 71,650%. W konkursach juniorskich triumfowały Maria Adamowicz na klaczy FURSTIN FEENSTAUB (66,566%) oraz Anna Błońska na wałachu JAMES GRANT (65,686%). W rundzie CDICh startowały tylko polskie pary, a wszystkie trzy konkursy wygrała Aleksandra Rozesłańska razem z wałachem FURSTEN SPINNE

ZO-B2* PLJ Jeżów - Stajnia Qando

Finałowy konkurs Dużej Rundy, zaliczany do rozgrywek Polskiej Ligi Jeździeckiej, rozegrano na przeszkodach o wysokości 140 cm i na zasadach konkursu zwykłego z rozgrywką. Do niej zakwalifikowało się 7 par. Błędów dalej ustrzegły się tylko 3 z nich, a najszybsza okazała się Daria Kobiernik. Zawodniczka triumfowała w starcie na klaczy rasy SP COLETTE. Drugie miejsce zajął Tomasz Plewa dosiadający wałacha rasy KWPN JAY BLOOBIDAY, a trzeci podwójnie bezbłędny przejazd należał do Kingi Daszczyk i wałacha rasy KWPN KAOLIN LA TULIPE

Dwufazowy finał Średniej Rundy 130 cm zakończył się zwycięstwem Jakuba Kubiaka, który triumfował w starcie na holsztyńskiej klaczy CORIWAY. Na drugim miejscu uplasowała się Magda Kamińska-Kumorek dosiadająca klaczy rasy SP HALLE BERRY. Trzecia była Daria Kobiernik, tu w starcie na klaczy rasy SP DONNA NEVA S

Niedzielny finał Rundy Młodzieżowej wygrała Blanka Podyma dosiadająca klaczy rasy KWPN FREYA. Drugie miejsce wywalczyła Lena Hoffmann w starcie na koniu TIK TAK, a podium konkursu zamknęła Aleksandra Brzozowska razem z klaczą rasy SP CLAUDIA. Na poziomie klasy N rozegrano też finał Małej Rundy i tu triumfował Szymon Bula dosiadający oldenburskiej klaczy SANSA GOLD. Na drugim miejscu uplasowała się Aleksandra Szpryngiel razem z klaczą rasy KWPN H.OBERLINA B, a trzeci był Dominik Słodczyk w starcie na wałachu LAZART AK

Konkurs Open 125 cm PLJ rozegrano w sobotę, a najlepszy w nim okazał się również Szymon Bula startujący na oldenburskiej klaczy SANSA GOLD. Drugie miejsce zajęła 14-letnia Paulina Słoniec razem z niemiecką klaczą CHOCO LADY, a trzecie miejsce wywalczyła o rok młodsza Oliwia Stanisławczyk razem z wałachem EL TIGRE DE BEAUFOUR

ZO-B1* Łąck

W rozgrywce konkursu Grand Prix 140 cm walczyło 6 par. Dwie zachowały czyste konto, a szybszy okazał się Grzegorz Psiuk. Zawodnik zwyciężył w konkursie dosiadając oldenburskiej klaczy DIAMANTA BALOUBET. Drugi podwójnie bezbłędny przejazd należał do Michała Kubiaka, który startował na ogierze rasy SP CRAZY STAR PP. Podium zamknął Tomasz Miśkiewicz z hanowerskim ogierem VHS BASTION i jednym błędem w rozgrywce.

Finałowy konkurs Średniej Rundy 130 cm wygrała Angeliki Podgórna startująca na wałachu rasy SP NERRADO. Na drugim miejscu uplasował się Jacek Zagor, który dosiadał oldenburskiego ogiera SAMSEL LAZAR, a trzecie miejsce zajął Marcin Wesoły razem z wałachem rasy SP H-CANTERINO

W finale Małej Rundy 120 cm najlepszy okazał się Antoni Strzałkowski startujący na klaczy rasy SP CHANEL. Drugie miejsce wywalczyła 15-letnia Michalina Łącka dosiadająca klaczy rasy KWPN GILLENIA, a trzeci był Mikołaj Glasser w starcie na klaczy rasy KWPN MIEKE