Rozgrywki Pucharu Świata z Lipska bardzo szybko przeniosły się do Amsterdamu, gdzie od czwartku startuje 12 etap PŚ w skokach i 8 PŚ w ujeżdżeniu. Swoją szansę na dobry występ w tak dużej imprezie będzie miał, po raz drugi w sezonie, Przemysław Konopacki. 

 

 

CSI5*-W/CDI-W Amsterdam (NED)

Zaledwie kilka dni po zakończeniu zawodów w Niemczech startuje kolejny etap rozgrywek Pucharu Świata. Tym razem światowa czołówka rywalizować będzie w Amsterdamie. Daniel Deusser (GER), Maikel van der Vleuten (NED) czy Henrik von Eckermann to tylko jedne z niewielu dużych nazwisk, które zgłosiły się do tej imprezy. Wśród nich rywalizować będzie też Przemysław Konopacki, który debiutował w tym sezonie PŚ podczas grudniowych zawodów w Mechelen. Konkursów zaliczanych do Longines Ranking w Amsterdamie będzie 6, a łączna pula nagród to ponad 440 000 EUR. Fani ujeżdżenia w tym etapie również nie będą zawiedzeni, bo na czworoboku wystąpią m.in. Charlotte Fry (GBR), Ingrid Klimke (GER) czy Dinja Van Liere (NED). Zawodom towarzyszyć będą też konkursy CSIU25 oraz CDIU25. Całość rozpocznie się już w środę po południu. Pierwszy konkurs CDI-W zaplanowany jest na piątek, a finał na sobotę. Ten najważniejszy konkurs CSI5*-W rozpocznie się w niedzielę o 15:05 i już dziś możemy zaprosić do oglądania tego widowiska wraz z komentarzem na żywo Marka Szewczyka

 

Relacja TUTAJ

Wyniki TUTAJ

 


CSIL2* FBMA International Show Jumping Cup, Abu Dhabi (UAE)

Dziesiąta, jubileuszowa edycja zawodów organizowanych przez fundację FBMA. Najwyższej rangi konkursy, te zaliczane do zawodów CSIL2*, dedykowane są wyłącznie paniom. Wśród nich zobaczymy dwie Polki. Na parkurze wystartują Amelia Mościcka i Olga Ziemniewicz. Tegoroczna edycja cieszy się jednak ogólnym powodzeniem, bo wystartuje ponad 330 par reprezentujących 34 państwa. W planie jest 20 konkursów zaliczanych, oprócz CSIL2*, również do CSICh/J/Y oraz CSIYH. Zaplanowane są także specjalne konkursy narodowe. Wszystko trwać będzie od 26 do 29 stycznia, a łączna pula nagród, również rekordowa, to prawie 183 000 EUR.  


Relacja TUTAJ

Wyniki TUTAJ

 

 

Polskich kibiców zapraszamy także do śledzenia zawodów CSI2* Peelbergen, gdzie wystartuje Adrianna Ostrowska. Dla tych tęskniących za słońcem i otwartymi parkurem polecamy relacje z hiszpańskich tourów w Olivie oraz Vejer de la Frontera. Za oceanem również trwają wielotygodniowe festiwale jeździeckie, oferujące, oprócz słońca, sport na najwyższym poziomie, bo sezon zimowy w USA wybierają nie tylko miejscowi, ale także europejscy zawodnicy. 

 

Serdecznie zapraszamy do śledzenia tych i innych wydarzeń przed ekranami komputerów, urządzeń mobilnych czy telewizorów oraz kibicowania polskim zawodnikom za granicą. Jednocześnie zachęcamy do skorzystania z 30-dniowego, bezpłatnego dostępu do platformy ClipMyHorse.TV, który umożliwia m.in. oglądanie retransmisji wydarzeń które się już zakończyły.


Pełna lista relacji TUTAJ

 

 

Retransmisje wszystkich transmitowanych konkursów dostępne są na platformie ClipMyHorse.TV.

Zachęcamy do skorzystania z 30-dniowego, bezpłatnego dostępu do ClipMyHorse.TV.