Międzynarodowa federacja Jeździecka opublikowała listę par, które wystartują podczas tegorocznego Finału Pucharu Świata w Omaha/USA.

Znajduje się na niej 17 par, które zdobyły wystarczająca liczbę punktów by się zakwalifikować oraz potwierdziły chęć udziału w Finale. Ta lista może się jeszcze zmienić w jeśli ktoś z zawodników jednak podejmie decyzję o rezygnacji ze startu w Omaha. W takim przypadku na jego miejsce wejdzie osoba zajmująca kolejne miejsce w rankingu danej ligi.

Z Ligi Europy Centralnej zakwalifikowały się dwie zawodniczki. W minionym sezonie najwięcej punktów PŚ zdobyła  Justina Vanagaitte/LTU, która do Omaha zabierze wałacha Nabab. Miejsce drugie w rankingu zajęła Alisa Glinka/MDA. Najlepszą polską zawodniczką w rankingu PŚ jest Żaneta Skowrońska-Kozubik, która uplasowała się na 6 pozycji.

O drugie zwycięstwo w karierze walczyć będzie Jessica von Bredow-Werdl/GER, która rok temu razem z klaczą TSF Dalera BB wygrała Finał PŚ w Lipsku. Jako obrończyni tytułu jest ona automatycznie zakwalifikowana. Po raz 23 w karierze udział w Finale weźmie Isabell Wert/GER, która wystartuje na ogierze DSP Quantaz. Niemcy reprezentować będzie także Ingrid Klimke z ogierem Franziskus FRH, która w tym sezonie punkty zdobywała m.in. w Zakrzowie. Rywalizować będą one m.in. z takimi parami jak Steffen Peters/USA i Suppenkaspar,  Dinja van Liere/NED z ogierem Hermes oraz Nanna  Skodborg Merrald/DEN z  Blue Hors Zepter.

W Omaha wszystkie pary zobaczymy w dwóch konkursach. Grand Prix rozegrane zostanie 5 kwietnia a konkurs GP Freestyle  odbędzie się dwa dni później czyli 7 kwietnia.