Czwartek obfitował w wiele udanych przejazdów reprezentantów Polski na zagranicznych parkurach. W Lier zwyciężyła Daria Kobiernik, a w Lamprechtshausen w konkursie kuców najlepsza była Jagoda Kierznowska.

CSIO P/Ch/J/Y Lamprechtshausen (AUT)

Bardzo dobry pierwszy dzień startów w Austrii miała większość naszych reprezentantów. Już w drugim konkursie dnia zwycięstwo w konkursie kuców (115 cm) odniosła Jagoda Kierznowska, która na klaczy Benja Luna pokonała parkur bezbłędnie w najlepszym czasie 54,07 s. W kategorii Pony rozegrano tez konkurs o wysokości 125 cm, w którym Wiktoria Cwalina na Lexusie miała 4 pkt.

Można powiedzieć, że do drugiego zwycięstwa polskiej amazonki zabrakło jedynie 0,13 s. Bowiem o tyle wolniejsza od zwycięzcy była w konkursie dzieci (125 cm) Małgorzata Babczyńska. Razem z wałachem Pluto uplasowała się na drugim miejscu w klasyfikacji. Bezbłędnie w tym konkursie parkur ukończyły jeszcze Wiktoria Cwalina na klaczy Ulilen (7 m.), Małgorzata Babczyńska na klaczy Happylina (14 m.), Alicja Kosmol na klaczach Fereusa (18 m.) i Clearwater PP Z (25 m.) oraz Michalina Łącka na klaczy T Gold Quidame II Z (39 m.).

W tej samej kategorii wiekowej rozegrano też konkurs o wysokości 115 cm. Miejsce 7 zajął w nim Adam Goszczyński na klaczy Larina. Na 14 miejscu uplasowała się Michalina Łącka na nowym koniu – klaczy Klaske. Obie pary nie miały błędów na parkurze.

Jedyny rozegrany dzisiaj konkurs dla juniorów miał wysokość 120 cm. Wysokie trzecie miejsce zajęła w nim Daria Pietrzak na klaczy Unica-K. Dwa bezbłędne przejazdy zanotowała Aleksandra Wypchło – na klaczy Girl RV uplasowała się na 18 miejscu, a na wałachu Alvisto van’t Bergerven Z zajęła 27 miejsce.

Šamorín - Danube Champions Tour I 2023 (SVK)

Zawody na Słowacji mają rangę CSI2* oraz CSI1* i jak zawsze piękny ośrodek w Samorin przyciągnął dużą liczbę zawodników.

Trzy polskie pary wystartowały w konkursie o wysokości 140 cm, który był kwalifikacją do niedzielnego Grand Prix. I wszystkie trzy ukończyły przejazdy z wynikiem 0 pkt. Na wysokim 3 miejscu uplasował się Mściwoj Kiecoń na wałachu Luidam Quality, który pokonał parkur w czasie 64,67 s. Na swoim drugim koniu, wałachu Cicero, zawodnik zajął 22 miejsce. A Jacek Polikowski na wałachu Lector uplasował się na 25 pozycji. w

Bezbłędnie parkur konkursu 130 cm pokonał dzisiaj Paweł Kaliciński, który na wałachu Eldrenus Z zajął 19 miejsce w klasyfikacji.

Polskie amazonki znalazły się też w czołówce konkursu o wysokości 115 cm. Miejsce trzecie zajęła Emilia Gielata na wałachu Mister Cash, czwarta była Zofia Migdalska na wałachu Herb, a na ósmej pozycji uplasowała się Małgorzata Zawadzka na wałachu Contento.

Konkurs dla koni w wieku 5 lat rozegrany był jako dwufazowy. I bardzo dobrze pokazały się w nim konie dosiadane przez naszych reprezentantów. Na miejscu 2 uplasowała się Aleksandra Dąbkowska na klaczy Sheronda vd D&D Hoeve, a miejsce trzecie zajął Krzysztof Złocki na wałachu Konoor Boy Z. Warto dodać, że zawodnik jest także hodowcą i właścicielem tego konia.

W konkursie dla koni w wieku 6 i 7 lat (120/125 cm) po bezbłędnym i szybkim przejeździe wysokie 2 miejsce zajął Krzysztof Złocki na klaczy Sr Claris.

CSI2* Lier (BEL)

Pierwszy konkurs tych zawodów rozegrany był na wysokości 140 cm. Po jednym błędzie w swoich przejazdach mieli Daria Kobiernik na klaczy Colette i Adam Grzegorzewski na klaczy Fanfreluche de Rialfo Z.

Późnym popołudniem na parkurze pojawiły się pary biorące udział w konkursie 135 cm. Jako 23 wystartowała w nim Daria Kobiernik na wałachu Sonet. Bezbłędny przejazd w doskonałym czasie 62,30 s dał polskiej parze prowadzenie przez większość konkursu. Ale został pobity przez parę z numerem 81. Czyli przez klacz Venus dosiadaną także przez Darię Kobiernik (60,03 s). Tym samym polska amazonka zajęła w tym konkursie miejsca 1 i 2.

CSI3*/CSI1*/CSIYH Sentower Park (BEL)

Na tych zawodach startuje jedynie Maria Branka-Borja. Amazonka w dzisiejszym konkursie 135 cm miała jeden błąd na wałachu Diamond 2000 Z.

CSI4* Montefalco (ITA)

Wśród jeźdźców ze światowej czołówki we Włoszech startuje Laura Barańska. W dzisiejszym konkursie 135 cm amazonka pokonała parkur bezbłędnie na klaczy Avril i uplasowała się na 23 miejscu.