Założycielami klubu i członkami zarządu są : V-ce prezes Dariusz Szupieńko, członek zarządu Sara Szupieńko, członek zarządu Klaudia Rajtar-Wojciechowska oraz Prezes Maciej Wojciechowski.

Pierwszymi zawodnikami zrzeszonymi w nowo powstałym klubie są dobrze znani już od lat startujący na polskich arenach: Klaudia Rajtar-Wojciechowska, Agnieszka Nurkowska, Magda Kamińska, Marta Okólska i Julia Szupieńko. Szkoleniowcami klubu są Maciej Wojciechowski oraz Klaudia Rajtar-Wojciechowska.

Pierwsze zawody w nowych barwach okazały się bardzo owocne, zawodnicy KJ Avanti zdobywali bardzo dobre lokaty, między innymi w piątek Marta Okólska na koniu Santiago wygrała konkurs 140 cm, a w niedzielnych finałach głównego konkursu prym wiodła Magda Kamińska na klaczy Vodka Polka, trzecie miejsce zajęła Agnieszka Nurkowska na Concerto, czwarte również należało do tej zawodniczki i konia Cornville.

Dobre wyniki były przysłowiową wisienką na torcie wszystkich miłych wydarzeń tego weekendu, wcześniej zawodnicy zostali wyposażeni w klubowy sprzęt (fraki, kurtyny, czapraki, derki itp), a w sobotę wszyscy członkowie zarządu, zawodnicy wraz z osobami towarzyszącymi oraz rodzicami mieli przyjemność spotkać się na inauguracyjnej kolacji.

Powstanie KJ Avanti sp. z o.o. jest pierwszym krokiem większego przedsięwzięcia Państwa Szupieńko oraz Macieja Wojciechowskiego jakim jest powstanie w Opolu ośrodka jeździeckiego, którego budowa powinna ruszyć już w maju, a jeszcze w tym roku pierwsi jeźdźcy i ich konie będą mogli cieszyć się z nowego miejsca i jego infrastruktury.

Szukaj
Zaloguj się








