W opublikowanym właśnie Klubowym Rankingu PZJ za rok 2020, w konkurencji skoków przez przeszkody na czele tabeli znalazł się KJ Agro-Handel Śrem. Na miejscu drugim uplasował się JKS Melloni Horses, a na trzecim KJ HEAA Turek.

 

 

KJ Agro-Handel Śrem powrócił na fotel lidera polskich klubów w konkurencji skoków po rocznej przerwie. Tegoroczne zwycięstwo w Klubowym rankingu PZJ jest już 14 w 22-letniej historii tego klubu. Na jego sukces złożyły się wyniki ponad 30 zawodników startujących na hipodromach Polski i Europy w charakterystycznych, zielonych frakach. Klubowymi liderami w kategorii seniorów są: Jarosław Skrzyczyński, Mściwoj Kiecoń, Andrzej Głoskowski, Dawid Skiba.

 

 

Bardzo się cieszę ze zwycięstwa w klubowym rankingu. Choć z powodów pandemii sezon nie był pełny, i pewnie nie wszystkich satysfakcjonował, to i tak na tę sytuację zawodów odbyło się stosunkowo dużo. Mam nadzieję, że w tym roku będzie to tendencja wzrostowa. Zwycięstwo w rywalizacji klubowej, w konkurencji skoków za rok 2020 jest naszym 14 już sukcesem. Nie ukrywam, że pomimo pewnych przeciwności związanych z ogólną sytuacją, optymistycznie patrzę w przyszłość. Dlatego marzy mi się, żeby zwyciężyć w tej klasyfikacji również i po raz 15. Jak to osiągniemy, to będziemy się zastanawiać nad tym jakie nowe cele sobie postawić i jak je realizować. Przejawem tego mojego optymizmu jest wejście w tym roku przez KJ Agro-Handel na rynek organizatorów zawodów międzynarodowych. Zapowiadałem to zresztą w trakcie naszej rozmowy w ubiegłym roku podczas Finału Polskiej Ligi Jeździeckiej w Warniku. Tak więc zgodnie z tą zapowiedzią w maju tego roku odbędą się w Olszy zawody międzynarodowe. Planujemy dwa konkursy zaliczane do Longines Ranking, a łączna pula nagród wyniesie nie mniej niż 320 000 zł. Będziemy chcieli przeprowadzić akcję promocyjną naszych zawodów również za granicami Polski. Głównie w państwach nadbałtyckich, u naszych sąsiadów i w regionie brandenburskim w Niemczech. Postaramy się żeby oprawa tego wydarzenia  oraz organizacja były na tyle dobre, żeby, jeśli tylko oczywiście będzie to możliwe, nie zabrakło na naszych zawodach publiczności - powiedział nam w krótkiej rozmowie twórca potęgi klubu KJ Agro-Handel Śrem, pan Jan Ludwiczak.