W rozgrywce konkursu Grand Prix LR w Lier walczyła Aleksandra Kierznowska. Zawodniczka ostatecznie zajęła 10-te miejsce. Dobre przejazdy w finałowych konkursach oglądaliśmy jeszcze w Hiszpanii, we Włoszech i na Słowacji, ale w konkursach GP tych zawodów nie mieliśmy niestety szczęścia.

CSI2* Spring Tour Azelhof, Lier (BEL)

Aleksandra Kierznowska na klaczy rasy KWPN BADORETTE zakwalifikowała się rozgrywki konkursu Grand Prix CSI2* LR. Tam para uzyskała czas, który mógł dać zwycięstwo, ale niestety błąd na jednej z przeszkód pozbawił je tej szansy. Ostatecznie Aleksandra Kierznowska ukończyła ten konkurs na 10-tym miejscu. Amazonka dobrze pokazała się też w konkursie 135 cm gdzie po bezbłędnym przejeździe na wałachu DIAM’S STAR zajęła 12 miejsce. Na belgijskiej klaczy LUNA VD MESPEL miała w tym konkursie 4 pkt karne. Jeden błąd w “małym” Grand Prix CSI1* 130 cm miała dzisiaj Paulina Malinowska startująca na holsztyńskiej klaczy BE CLEAR SR. W tym samym konkursie wystartowała też Kornelia Kurleto na wałachu rasy KWPN HAVENTOS. Ta para miała dwa błędy. Z wynikiem 8 pkt karnych zawodniczka zjechała też z parkuru konkursu 140 cm, gdzie dosiadała holsztyńskiej klaczy LAUSANNE 65.

Wyniki TUTAJ

CSI4* Andalucia Sunshine Tour, Vejer de la Frontera (ESP)

W jednym z konkursów 145 cm bezbłędnie jeździł Maksymilian Wechta startujący na holsztyńskim ogierze MYSTIQUE. Para uplasowała się na 17-tym miejscu. Ten sam parkur z dwoma błędami ukończył Mściwoj Kiecoń dosiadający oldenburskiego wałacha CICERO. Niestety w żadnym konkursie rankingowym nie dopisało nam dzisiaj szczęście. Grand Prix 150 cm w ramach Medium Tour Maksymilian Wechta na holsztyńskim ogierze CHEPETTANO ukończył z wynikiem 5 pkt karnych (22 miejsce). W tym samym konkursie Łukasz Piksa na wałachu rasy SP LUCKY HORSE miał w sumie 24 pkt karne. Maksymilian Wechta wystartował też w konkursie Grand Prix CSI4* 155 cm. Tam na holsztyńskim ogierze CASSIOPEIA niestety, po upadku, został wyeliminowany.

W konkursie 125 cm bezbłędny przejazd odnotował Filip Mizgier startujący na wałachu rasy SP LASER. Rywalizację ukończyli na 13-tym miejscu. W tym samym konkursie dwa błędy miał Bartosz Adamus startujący na oldenburskim ogierze U2. Na zakończenie zawodów w konkursie 140 cm wystartował Mściwoj Kiecoń na klaczy CLEANY VD KATTEVENNEN Z. Para po szybkim i bezbłędnym przejeździe uplasowała się na 3 miejscu.

CSI2* Danube Champions Tour, Samorin (SVK)

Konkurs Grand Prix 145 cm LR nie przyniósł nam w tym tygodniu szczęścia. Na parkurze oglądaliśmy tylko Antoniego Strzałkowskiego na holsztyńskim ogierze U 2. Para ukończyła przejazd podstawowy z wynikiem 9 pkt karnych. W rozgrywce finałowego konkursu Silver Tour 135 cm oglądaliśmy za to dwie polskie zawodniczki. Anna Stasiak na holsztyńskiej klaczy CON CORDIA miała jeden błąd i zajęła 11 miejsce. Natalia Koziarowska w starcie na holsztyńskiej klaczy ANTINA miała dwie zrzutki co dało 15 miejsce w konkursie. W finale Middle Tour 130 cm dwa bezbłędne przejazdy odnotowała Eryka Mikołajczyk. Na wałachu ERRANTO zawodniczka zajęła miejsce 13-te, a w starcie na klaczy ZILENA była 14-ta.

CSI2* Gorla Minore (ITA)

Ostatniego dnia zawodów Jarosław Koziarowski wystartował jedynie w konkursie 125 cm. Na belgijskim wałachu JAMIRO VAN HET EQUIETANERHOF zawodnik odnotował bezbłędny przejazd i uplasował się na wysokim, 4 miejscu. Bezbłędny był także na belgijskim wałachu LEONARDO, ale z wolniejszym czasem przejazdu zajął 37 miejsce.