W trzecim dniu zawodów w Samorin zwycięstwo odniósł Mściwoj Kiecoń. Dobre starty w Chemnitz zanotowała dzisiaj Cassandra Orschel.

CSI2* Danube Champions Tour, Samorin (SVK)

W finale rundy koni 5-letnich nie doszło do rozgrywki ponieważ tylko jedna para ukończyła swój przejazd w parkurze podstawowym bez błędów. Mściwoj Kiecoń miał po jednym błędzie na obu dosiadanych przez siebie koniach – na klaczy Troya L zajął 3 miejsce a na ogierze Rio vd Withoeve uplasował się na 5 pozycji.

Do rozgrywki finału koni 6-letnich zakwalifikowało się 12 par. Wysokie 2 miejsce zajął w nim Jarosław Koziarowski na wałachu Laxton, który pokonał ja bezbłędnie w czasie 32,77 s. Po jednym błędzie w rozgrywce mieli Wojciech Wojcianiec na klaczy Ayleen d’Ive Z (7 m) i Krzysztof Ludwiczak na ogierze Fiston de Bo Z (9 m.). Na miejscu 10 uplasował się Krzysztof Złocki dosiadający klaczy SR Clairis (8 pkt).

Pięć par walczyło w rozgrywce o zwycięstwo w finale rundy 7-latków. Zakwalifikował się do niej Maksymilian Wechta na ogierze Clear One - dwa błędy oznaczały dla tej pary miejsce 5 w końcowej klasyfikacji.

Dość liczna grupa zawodników zakwalifikowała się do rozgrywki finału rundy brązowej (125 cm). Bezbłędny i szybki przejazd dał Mściwojowi Kieconiowi i wałachowi Cicero wysokie 4 miejsce. Małgorzata Koszycka zrezygnowała z dokończenia swojego przejazdu na wałachu Stakorado i została sklasyfikowana na 19 miejscu. Bez błędów parkur podstawowy ukończyła Klaudia Siarkiewicz na klaczy Andigo Al Z, ale za przekroczenie normy czasu otrzymała ona 2 pkt (22 m.).

Wysokie 4 miejsce w finale dużej rundy zajął Michał Kaźmierczak na wałachu Kalahari Rock, na którym nie miał błędów zarówno w parkurze podstawowym jak i w rozgrywce. Miejsce 13 zajęła Klaudia Siarkiewicz na klaczy Pearl, która nie miała co prawda błędów na przeszkodach i tylko przekroczyła normę czasu (3 pkt).

Zwycięstwo w dwufazowym konkursie średniej rundy (135 cm) zwyciężył Mściwoj Kiecoń na klaczy Digisport Codeina. Na wysokim 4 miejscu uplasowała się Małgorzata Koszucka na wałachu Inout W a miejsce szóste zajął Jarosław Koziarowski na wałachu Jamiro van het Equietanerhof. Bezbłędny przejazd zanotował Maksymilian Wechta na wałachu Mistique (25 m.).

CSN Chemnitz/GER

Bardzo dobry start w konkursie o wysokości 145 cm zanotowała dzisiaj Cassandra Orschel na klaczy Dacara E. Bezbłędne przejazdy w parkurze podstawowym i rozgrywce, w której reprezentantka Polski miała bardzo dobry czas 40,87 s, pozwoliły na zajęcie wysokiego 2 miejsca w klasyfikacji.

W dwufazowym konkursie 135 cm Cassandra Orschel wystartowała na dwóch koniach i na obu miała bezbłędne przejazdy. Na wałachu Eldorado uplasowała się na 8 miejscu a na ogierze Crystall zajęła miejsce 9-te.

CSI3* Oliva/ESP

Dzisiaj Jan Chrzanowski wystartował na wałachu Chico de Hus Z w konkursie o wysokości 130 cm. Jeden błąd dał im 14 miejsce w klasyfikacji.