Najlepszy przejazd w próbie ujeżdżenia konkursu CCI5*-L rozgrywanego podczas  Land Rover Kentucky Three-Day Event zaprezentowała na czworoboku Yasmin Ingham.

Reprezentantka Wielkiej Brytanii startuje w Kentucky na 12-letnim wałachu BANZAI DU LOIR, na którym w ubiegłym roku zdobyła złoty medal indywidualnie podczas Mistrzostw Świata w Pratoni del Vivaro. A wcześniej w Kentucku uplasowała się na 2 miejscu. Jej przejazd w próbie ujeżdżenia został oceniony 22,1 pkt co oznacza prowadzenie w klasyfikacji.

Banzai pokazał się świetnie na czworoboku. Jestem z niego dumna. Zrobił wszystko o co go poprosiłam. Zawody w Kentucky były w zeszłym roku dla nas doskonałym przygotowaniem do Mistrzostw Świata. Dlatego chciałam tu po raz kolejny przyjechać by przygotować się do sezonu. To jest naprawdę wyjątkowe wydarzenie. Jestem szczęśliwa, że mogę tutaj być i chciałabym ukończyć konkurs z wynikiem jak najbliższym do tego po ujeżdżeniu. – powiedziała Yasmin Ingham.

Miejsce drugie w klasyfikacji zajmuje kolejny reprezentant Wielkiej Brytanii – Tom McEwen na wałachu JL Dublin. Ta para ma tylko 0,4 pkt. straty do liderki więc tyle ile „kosztuje” 1 sekunda spóźnienia w próbie terenowej. Z wynikiem 24,2 pkt miejsce trzecie zajmuje Tamra Smith/USA dosiadająca wałacha Mai Baum.

Polscy kibice z pewnością z zainteresowaniem będą śledzić wyniki niemieckiej zawodniczki Aliny Dibowski. A to dlatego, że startuje ona na wyhodowanym w Polsce wałachu BARBADOS (Moravia – Babilonia po Jape xx, hod. Roman Drabiński). Start tej pary w Kentucky jest pierwszym w karierze na poziomie CCI5*-L. Ich przejazd na czworoboku został oceniony na 30,7 pkt.

Zawody są transmitowane na platformie ClipMyHorse.tv. Próba terenowa rozpocznie się dzisiaj o godzinie 19:20 CET.

Zdjęcia: Michelle Dunn