Próba skoków niewiele zmieniła w czołówce klasyfikacji konkursu CCI5*-L zakończonego wczoraj w Kentucky.

Najlepsze pary w większości pokonały parkur bezbłędnie i utrzymały się na pozycjach jakie zajmowały po ujeżdżeniu i krosie. Zwyciężyła Tamra Smith/USA na wałachu Mai Baum kończąc zmagania z wynikiem 24,2 pkt. Amerykanie musieli czekać długie 15 lat na taki sukces w Kentucky. A ostatnie zwycięstwo amazonki miało miejsce w tym miejscu dokładnie 12 lat temu.

Tamra Smith/USA na wałachu Mai Baum

To jest dla mnie naprawdę wyjątkowy sukces. Tyle osób tak bardzo chciało by ponownie ktoś z USA wygrał ten niezwykle trudny konkurs i jestem szczęśliwa, że to ja opuściłam arenę jako zwyciężczyni. Szczerze mówiąc brak mi słów by opisać to co teraz czuję. To jest niesamowite przeżycie. – powiedziała Tamra Smith.

Na miejscu drugim uplasował się Tom McEwen/GBR dosiadający wałacha JL Dublin. Również ta para utrzymała swój wynik 27,8 pkt. Zawodnik nie miał zbyt wiele czasu na świętowanie sukcesu ponieważ krótko po swoim przejeździe pojechał na lotnisko by wrócić do Wielkiej Brytanii gdzie już za kilka dni rozpoczną się zawody w Badminton.

Tom McEwen/GBR dosiadający wałacha JL Dublin

Trzecie miejsce w klasyfikacji zajęła Elisabeth Halliday-Sharp/USA na wałachu Miks Master C (28,5 pkt.). Zawodniczka startuje na tym obecnie 11-letnim koniu od niecałego roku i właściwie trafił on do niej w celu przygotowania do sprzedaży. Po krótkim czasie stwierdziła, że Miks Master C jest doskonałym koniem dla niej i dzięki wsparciu sponsorów mogła go kupić dla siebie. A tak dobry wynik w debiucie na poziomie 5* pokazał, że się nie myliła.

Elisabeth Halliday-Sharp/USA na wałachu Miks Master C

Na kolejnych pozycjach w klasyfikacji uplasowali się Sandra Auffarth/GER na wałachu Viamant du Matz (30,4), Phillip Dutton/USA na wałachu Z (32,3) i Maxime Livio/FRA na wałachu Carouzo Bois Marotin (35,5).

Zdjęcia: Michelle Dunn