W ten weekend w Kentucky rozgrywane są także zawody skokowe o randze CSI3*.

Grupa zaproszonych zawodników miała możliwość startu w dwóch konkursach. A jednym z nich było Grand Prix dotowane kwotą 226 000$, w którym wystartowało 39 par. Nie był to konkurs z rozgrywką tylko z tzw. „runda zwycięzców”, w której prawo startu miało 10 zawodników najwyżej sklasyfikowanych w parkurze podstawowym. I w tej grupie znalazł się m.in. Rodrigo Pessoa/BRA startujący na wałachu Quick Step, którego doskonale znamy ze startów pod Jarosławem Skrzyczyńskim. Zawodnik nie miał błędów w pierwszym przejeździe, ale w drugim spadł jeden z drągów i z wynikiem 4pkt/50,27 s zajął 10 miejsce w klasyfikacji końcowej.

Zwycięstwo w konkursie odniósł Daniel Bluman/ISR startujący na klaczy Gemma W. Para ta ukończyła oba przejazdy bez błędów uzyskując w drugim czas 46,34 s.

Gemma jest fantastycznym koniem. Rok temu podczas tych zawodów też była w doskonałej formie, ale ja niezbyt dobrze pojechałem rozgrywkę. Dzisiaj postarałem się bardziej i wygraliśmy. Gemma trafiła do mnie jak miała 5 lat i od początku była koniem bardzo ostrożnym i z niesamowitą osobowością. Jest bardzo wrażliwa, ale przez te lata udało nam się zbudować partnerstwo i ufamy sobie. To jest dla mnie bardzo ważne. Dzięki temu w ostatnim czasie możemy jeździć szybciej w rozgrywkach i jeśli ja nie robię błędów jesteśmy czołówce konkursów. – powiedział szczęśliwy Daniel Bluman.

Miejsce drugie w konkursie zajęła Lacey Gilbertson/USA dosiadająca klaczy Karlin van’t Vennehof (0/47,16 s). Jej trenerem jest Shane Sweetnam/IRL, który razem z wałachem James Kann Cruz  uplasował się na 3 miejscu. Miejsce czwarte zajął Conor Swail/IRL z wałachem Casturano.

Zdjęcia: Red Bay Group