Czwartkowe starty przyniosły wiele bardzo dobrych przejazdów w tym zwycięstwo w konkursie 140 cm Michała Kaźmierczaka i trzecie miejsce Jarosława Skrzyczyńskiego w Dużej Rundzie. Serię Pucharów Narodów tego weekendu otworzyły Dzieci w Zuidwolde zajmując tam 5 miejsce.

CSIO FEI Jumping Nations Cup Youth 2024, Zuidwolde (NED)

Młodzi zawodnicy rywalizację rozpoczęli już w środę. Tego dnia w konkursie otwarcia CSIOCh 125 cm najlepsza okazała się Alicja Kosmol startująca na klaczy rasy KWPN Fereusa. W konkursie rundy Dzieci tego dnia bezbłędna była też m.in. Gaja Kazimierczak na ogierze Leader One oraz Paulina Słoniec na klaczy Die Kleine Lady. W konkursie juniorskim 140 cm błędów nie popełniły Daria Pietrzak na klaczy Unica-K oraz Iga Biegalska na wałachu Canabaz. Dobre przejazdy odnotowali też Młodzi Jeźdźcy w konkursie 145 cm. Tu bezbłędni byli Natalia Sydow na wałachu First One oraz Maciej Handzlik na wałachu Landreau

Czwartek to już rozpoczęcie rywalizacji w konkursach Pucharu Narodów. Jako pierwsza zaprezentowała się drużyna Dzieci. W składzie startowali Alicja Kosmol na klaczy Clearwater PP Z, Paulina Słoniec na klaczy Die Kleine Lady, Adam Goszczyński na wałachu Charlton oraz Helena Gola na klaczy Carbonara MK. Po pierwszym nawrocie nasz zespół miał na koncie 4 pkt karne i zajmowali 4 miejsce. W drugim nawrocie zespół do swojego wyniku dopisał kolejne 4 pkt co dało łączny wynik 8 pkt karnych i 5 miejsce w konkursie. Najlepiej z PN poradziła sobie Paulina Słoniec, która odnotowała dwa bezbłędne przejazdy. Indywidualnie konkurs wygrała Zuzanna Kuczerawy, która dosiadała oldenburskiej klaczy Uraca II.

Relacja TUTAJ

CSI2*/CSIO Youth Danube Champions Tour, Samorin (SVK)

Również w Samorin konkursy rozpoczęły się w środę i pierwszego dnia zawodów formą błyszczały przede wszystkim młode konie. W grupie 6/7-latków trzecie miejsce wywalczył Jarosław Skrzyczyński na klaczy rasy SP SOLARIS BLUE, a szóste miejsce zajęła Agata Dahlke-Burda na klaczy rasy SP ULENA. W młodszej grupie 5-latków w pierwszej dziesiątce uplasowali się Juliana Suska na niemieckiej klaczy CHANTILLY (4 miejsce) oraz Jakub Krzyżosiak na ogierze rasy SP ZAWILEC (7 miejsce).

W czwartek do rywalizacji dołączyły też starsze konie i właściwie w każdym konkursie na płatnych miejscach znalazły się polskie pary. W najtrudniejszym, na poziomie 140 cm, trzecie miejsce zajął Jarosław Skrzyczyński startujący na westfalskim wałachu BALOU H. Bezbłędna w tym konkursie była też Klaudia Rajtar-Wojciechowska razem z wałachem CALLETO Z (20 miejsce).

BALOU H i Jarosław Skrzyczyński

Konkurs o poziom niżej, 130 cm, został podzielony na dwie klasyfikacje. W jednej z nich drugie miejsce zajął Filip Skrzyczyński na ogierze CAMBIALE Z, a Joanna Rosicka-Tyszko na klaczy VIA CALIDA był 6-ta. W drugiej grupie piąte miejsce zajął Maksymilian Wechta na klaczy NEXT ONE, a zaraz za nim uplasowała się Klaudia Siarkiewicz z klaczą ANDIGO AL Z. Bezbłędne przejazdy oglądaliśmy też w konkursie 125 cm gdzie m.in. 13-letnia Oliwia Stanisławczyk razem z wałachem EL TIGRE DE BEAUFOUR uplasowali się na 10-tym miejscu.

CAMBIALE Z i Filip Skrzyczyński

W Samorin rozgrywane są także konkursy kategorii młodzieżowych, a w piątek wystartują konkursy Pucharu Narodów. W czwartek konkurs otwarcia CSIOY 140 cm na 6 miejscu ukończyła Juliana Suska razem z klaczą CASCADEUCE, a na 10 miejscu uplasowała się Tamara Tybulczuk startująca na wałachu SZIFO. W konkursie juniorskim 135 cm w pierwszej dwudziestce po bezbłędnym przejeździe uplasowała się Ewa Macieszczak z klaczą GENIE VAN PRINSENVELD (16 miejsce) oraz Antonina Kucharska z klaczą CHICHA MINT (17 miejsce). Konkurs 125 cm CSIOCh na podium ukończyła Alicja Malesa, która na wałachu COMIENZO była trzecia.

CSI3* Kessel (NED)

Michał Kaźmierczak swoje starty rozpoczął w czwartek i pierwszy konkurs w którym wystartował zakończył się jego zwycięstwem. Na parkurze 140 cm najlepszy okazał się w starcie na wałachu rasy SP Eskobar. Na swoim drugim koniu, ogierze rasy KWPN Kalahari Rock, również nie miał błędów, ale spokojniejsza jazda dała dalsze miejsce w klasyfikacji. Po południu Michał Kaźmierczak wystartował jeszcze w konkursie 145 cm, gdzie dosiadał ogiera rasy KWPN King Of Rock. Para była również bezbłędna i z dobrym czasem przejazdu zajęli 6 miejsce na ponad 70 startujących par.

Eskobar i Michał Kaźmierczak

Natalia Majchrowicz swoje starty rozpoczęła już w środę. Tego dnia amazonka była bezbłędna w konkursie 130 cm i razem z wałachem rasy KWPN VDL Groep Expensive zajęli 18 miejsce. W czwartkowym starcie na tym samym poziomie para miała jeden błąd.

CSI2* Azelhof Lier (BEL)

W czwartek w Lier rozegrano tylko trzy konkursy. Rywalizacja rozpoczęła się od konkursu 135 cm. Bezbłędna na tym parkurze na swoich dwóch koniach była Natalia Czernik. Razem z ogierem rasy KWPN More Than Special MG zawodniczka uplasowała się na 10 miejscu, a na oldenburskim ogierze Cool Boy Red Wine była 15-ta. W czołówce konkursu 130 cm uplasowała się też Izabela Vinckier, która na westfalskim wałachu Kardinard Melloni zajęła 5 miejsce.

W konkursie 140 cm kwalifikującym do GP wystartowały dwie amazonki i obie ukończyły ten konkurs z jednym błędem. Malwina Urbańska dosiadała klaczy rasy KWPN Kaloma-N, a Paulina Malinowska holsztyńskiego wałacha Crown Prince 2