Od czwartku trwa intensywny weekend dla polskich zawodników. Mimo, że reprezentująca nas grupa jest niewielka, to Michał Kaźmierczak i Tomasz Miśkiewicz uzyskali spor bardzo dobrych wyników. Jednymi z nich są bezbłędne przejazdy obu Panów w dzisiejszym finale Medium Tour Longines Ranking.

W konkursach CSI3* Bemer Riders Tour Azelhof w belgijskim Lier oglądamy tylko dwóch naszych reprezentantów, ale dla Panów jest to niezwykle intensywny weekend, bo zarówno Michał Kaźmierczak, jak i Tomasz Miśkiewicz, przywieźli do Lier szeroką stawkę koni. Konkursy rozpoczęły się już w czwartek i już od pierwszego dnia zawodów Polacy prezentowali dobrą formę. W konkursie 140 cm, po bezbłędnym przejeździe, 11 miejsce zajął Michał Kaźmierczak startujący na ogierze rasy KWPN KALAHARI ROCK. Czysty przejazd odnotował też Tomasz Miśkiewicz dosiadający oldenburskiej klaczy POMPEIA, ale nieco wolniejszy czas przejazdu dał tej parze 26 miejsce w konkursie. W innym konkursie na tym samym poziomie Tomasz Miśkiewicz na holsztyńskim ogierze CASTIGO DE AMOR miał jeden błąd, a Michał Kaźmierczak na wałachu DEXTER zjechał z tego parkuru z wynikiem 12 pkt karnych. W ramach CSI3* w czwartek nasi reprezentanci bezbłędnie jeździli też w konkursie 135 cm, w którym Tomasz Miśkiewicz na hanowerskiej klaczy VHS CAIRA był 18-ty, a Michał Kaźmierczak razem z wałachem rasy SP NOTIS zajęli miejsce 39-te. Ten zawodnik dobrze rozpoczął też konkursy dla młodych konia. Na 7-letnim ogierze rasy SP CLASSIC był bezbłędny i zajął 11-te miejsce. W konkursie dla 5/6-latków jeździł na czysto na ogierze rasy KWPN MAJESTIC ROCK (27 miejsce) oraz na ogierze rasy KWPN MAYROCK (36 miejsce). Bezbłędny przejazd w tym konkursie oglądaliśmy też w wykonaniu Tomasz Miśkiewicza i klaczy rasy KWPN NETEZWIGGY VD WATERMOLEN (32 miejsce).

Piątek okazał się równie owocny co dzień otwarcia zawodów. Tego dnia nasi reprezentanci zmierzyli się z pierwszym konkursem zaliczanym do Longines Ranking. Był to parkur 150/155 cm, a o zwycięstwie decydowała tu rozgrywka. Bez błędów na przeszkodach, ale z drobnym przekroczeniem normy czasu, parkur ten ukończył Michał Kaźmierczak startujący na wałachu rasy SP NOTIS. Z 2 pkt karnymi para uplasowała się na 15-tym miejscu. W tym samym konkursie Tomasz Miśkiewicz na holsztyńskim ogierze CASTIGO DE AMOR miał dwa błędy. Zwyciężył Lorenzo de Luca (ITA) na klaczy PROMISE Z.

Michał Kaźmierczak i NOTIS

W piątek oglądaliśmy też dobre przejazdy naszych w konkursach 140 cm. Tomasz Miśkiewicz na oldenburskiej klaczy POMPEIA zajął w takim konkursie 8 miejsce, a na hanowerskiej klaczy VHS CAIRA był bezbłędny na tym samym parkurze i zajął 21 miejsce. Michał Kaźmierczak na ogierze rasy KWPN KALAHARI ROCK miał w podobnym konkursie jeden błąd. Tomasz Miśkiewicz odnotował tego dnia jeszcze bezbłędny przejazd w konkursie 130 cm w ramach CSI1* , gdzie dosiadał hanowerskiego ogiera VHS CSANDER (23 miejsce). Formę w piątek utrzymały też młode konie w konkursie dla 5/6-latków. Bezbłędnie ponownie jeździł Michał Kaźmierczak na ogierze MAYROCK (28 miejsce) oraz Tomasz Miśkiewicz na klaczy NETEZWIGGY VD WATERMOLEN (39 miejsce).

W sobotę zawodnicy nieco odpoczęli, bo nie rozgrywane były te najtrudniejsze konkursy w ramach CSI3*. Mimo to nie zabrakło dobrych przejazdów, a także występów w konkursie zaliczanym do Longines Ranking. Był to finałowy konkurs Medium Tour 145 cm, na liście którego zapisanych było aż 100 par. Bezbłędnie parkur pokonał Michał Kaźmierczak na ogierze rasy KWPN KALAHARI ROCK, a także Tomasz Miśkiewicz na holsztyńskiej ogierze CASTIGO DE AMOR. Uzyskane czasy pozwoliły naszym zawodnikom na zajęcie odpowiednio 16 i 21 miejsca w konkursie.

Michał Kaźmierczak i KALAHARI ROCK

Tomasz Miśkiewicz i CASTIGO DE AMOR

Dobry przejazd odnotował jeszcze Tomasz Miśkiewicz na hanowerskim ogierze VHS CSANDER w konkursie 130 cm CSI1*. Bezbłędny przejazd dał parze 17 miejsce. Michał Kaźmierczak startujący na wałachu DEXTER w konkursie 135 cm CSI3* miał jeden błąd w drugiej fazie.

Błędów niestety nasi nie ustrzegli się też w finałowym konkursie dla 5/6-latków zarówno Michał Kaźmierczak na ogierach MAYROCK i MAJESTIC ROCK, jak i Tomasz Miśkiewicz na klaczy NETEZWIGGY VD WATERMOLEN, mieli po jednym błędzie. Finał dla 7-latków Michał Kaźmierczak na ogierze rasy SP CLASSIC ukończył bez błędów w przebiegu podstawowym, a w rozgrywce para miała jeden błąd i zajęli 17 miejsce.