Kolejny dzień w Samorin z kolejnymi sukcesami Polaków. W rundzie kuców ponownie najlepsza była Veronica Pawluk. Konkurs Grand Prix Freestyle wygrała Katarzyna Milczarek. W Kwiekach powtórzyli się wczorajsi zwycięzcy.

 

CDI-W Samorin (SVK)

Na koniec dnia w Samorin wybrzmiał Mazurek Dąbrowskiego. W konkursie CDI-W Grand Prix Freestyle triumfowała Katarzyna Milczarek. Zawodniczka dosiadająca ogiera GUAPO uzyskała kapitalny wynik 73,095%. Zaraz za nią w konkursie uplasowała się Żaneta Skowrońska-Kozubik startująca na niemieckim wałachu ROMANTIC P. Przejazd tej pary oceniono na 72,985%.

 

Katarzyna Milczarek i GUAPO

 

W konkursie CDI3* Grand Prix wystartowała jedynie Aleksandra Szulc na wielkopolskim wałachu BREAKDANCE. Para ukończyła konkurs na 4. miejscu z wynikiem 66,761%.

Ponownie najlepszy wynik w konkursie CDI3* Intemediate I uzyskała Ilona Janas. Zawodniczka startująca na oldenburskim wałachu DIAMO DREAM tym razem zajęła drugie miejsce. Para jednak ponownie uzyskała bardzo dobry wynik - 71,667%. Miejsce trzecie, z niewiele gorszym wynikiem, zajął Kamil Puliński dosiadający wałacha rasy KWPN HENDERSON. Ich dzisiejszy przejazd oceniono na 69,118%. Miejsce 7 i 8 w konkursie zajęli Elżbieta Liberda na wałachu ATYLLA L (66,225%) oraz Mateusz Cichoń na klaczy CASABLANCA (64,804%).

Konkurs CDIU25 GP Freestyle Filip Kowalski ukończył z kapitalnym wynikiem 74,042% . Dosiadając klaczy BEL FLEUR zajął ponownie drugie miejsce.  Wynik uzyskany przez parę był najlepszym w ich dotychczasowej karierze. W finałowym konkursie CDIY, w programie dowolnym, Julia Rogowska wystartowała tylko na hanowerskim wałachu DA CAPO 163. Zawodniczka ukończyła konkurs na 5 miejscu z wynikiem 67,250%.

Kolejny sukces w Samorin odniosła dzisiaj Veronica Pawluk. W konkursie CDIP triumfowała dosiadając kuca D'ARTAGNAN 187. W dzisiejszym przejeździe uzyskali fantastyczny wynik 74,955%. Zaraz za nią, na miejscu drugim uplasowała się Ann Van Den Broeck startująca na kucu LANGTOFTEGARD LEANDRO. Ich przejazd sędziowie ocenili na 70,270%. Miejsce czwarte, z wynikiem 68,604%, zajęła ponownie Veronica Pawluk, tym razem startując na kucu GOLDEN DIAMOND W. Piąta w tym konkursie była Weronika Lewandowska dosiadająca kuca HOJVEJS CASMIR, która uzyskała wynik 68,289%. Spośród licznej grupy juniorów, w dzisiejszym konkursie CDIJ najlepiej zaprezentowała się Caroline Pawluk. Zawodniczka startowała na wałachu FATUM 8, a konkurs ukończyła z wynikiem 68,627% (11 miejsce).

Swój wczorajszy wyniki z konkursu CDICh poprawiła 12-letnia Zofia Kaczmarek. W dzisiejszym programie zespołowym na klaczy LADY LEGENDE uzyskała bardzo dobry wynik 72,650%, który dał jej 4. miejsce w konkursie. Maja Kucharska ukończyła ten sam konkurs z wynikiem 65,675% (7. miejsce)

W konkursie finałowym dla koni 5-letnich ponownie drugie miejsce zajął ogier rasy KWPN LADYKILLER (Glamourdale x Westpoint), którego dosiadała Ilona Janas. Dzisiejszy przejazd ogiera sędziowie ocenili na 7,96 pkt. W kategorii koni 6-letnich drugi dzień z rzędu trzecie miejsce zajął niemiecki ogier LARI FARI (Luis Figo x Don Diamond), na którym startowała Aleksandra Krywult. W dzisiejszym konkursie uzyskali wynik 7,8 pkt. Ten sam konkurs z wynikiem 6,7 pkt ukończył też niemiecki wałach ZALGARII ROYAL (Zalando x London Swing) pod Agnieszką Wiśniewską.

 

Wyniki TUTAJ

 

CDN Kwieki

W konkursie CS-2 wystartowała Anna Skrzeszewska-Walter na ogierze rasy KWPN  VALENTIJIN. Konkurs ukończyli z wynikiem 61,333%. W programie CS-1 zaprezentowała się Aleksandra Lesner dosiadająca wałacha rasy KWPN FORCE. Przejazd tej pary sędziowie ocenili na 64,342%.

Konkurs CC-5 wygrała ponownie Julia Naumovich-Shabovskaya startująca na wałachu rasy SP HADES. Ich dzisiejszy przejazd oceniono na 64,824%. W programie CC-3 znów najlepszy wynik uzyskała Oliwia Miotke dosiadająca klaczy rasy SP DOLCE VITA. Para tym razem uzyskała wynik 59,868%. W konkursie C-3 także nie było niespodzianek. Najlepszy wynik uzyskała Aniela Ziółkowska startująca na klaczy FIRST WAIOWA (63,096%).

 

fot. Łukasz Kowalski