Kolejny dzień zawodów CSI2* Cracovia Szary Equestrian Show w Michałowicach za nami. Najważniejszy dzisiejszy konkurs, Diamond Tour CSI2,* zaliczany do Longines Ranking, wygrał Kars Bonhof (NED).

Dzisiaj najwyższym rozegranym konkursem był, zaliczany do Longines Ranking, konkurs Diamond Tour CSI2*. Tu na parkurze przeszkody były wysokie na 145 cm. Na 27 startujących par, 6 ukończyło przejazd bezbłędnie, dlatego o zwycięstwie zadecydowała rozgrywka. Najszybciej przejazd w rozgrywce, w czasie 31,01 s, ukończył holenderski zawodnik Kars Bonhof startujący na wałachu rasy KWPN IVOOR TN, czym zagwarantował sobie zwycięstwo. Drugie miejsce, z czasem 32,10 s, wywalczył Mściwoj Kiecoń, który startował na westfalskiej klaczy IDEALISCA. Na trzecim miejscu podium, różnicą 0,19 s, dziś uplasował się Michał Ziębicki dosiadający belgijskiego ogiera O'LORD DB. Zawodnik ukończył parkur w rozgrywce w czasie 32,29 s.

Kars Bonhof i IVOOR TN

W konkursie Gold Tour CSI2* 19 par zmierzyło się z przeszkodami mierzącymi 135 cm. Bez punktów karnych parkur pokonało 9 par. Najszybciej przejazd ukończyła Natalia Kubik startująca na klaczy rasy oldenburskiej ZINE BLUE, tym samym wygrywając dzisiejszy konkurs. Drugie miejsce na podium, ze strata zaledwie 0,09 s, zdobył zawodnik z Litwy Andrius Petrovas dosiadający ogiera rasy Zangersheide QARATH VAN PAEBROEK Z. Na trzecim miejscu podium uplasował się Jakub Kubiak, który dosiadał holsztyńskiego wałacha QUILIBET. Para zajęła trzecie miejsce również we wczorajszym konkursie.

Natalia Kubik i ZINE BLUE

Na parkurze w konkursie Big Tour CSI1* zostały ustawione przeszkody o wysokości 130 cm. Z 31 startujących par, 9 pokonało cały parkur bezbłędnie. Pierwsze miejsce na podium zajęła Olga Skrobacz startująca na klaczy rasy oldenburskiej DISCO LADY. Na drugim miejscu uplasował się Kevin Pszowski startujący na wałachu rasy KWPN JACOBSON. Ostatnie miejsce wywalczyła zawodniczka z Estonii Nora Moosar, która startowała na klaczy rasy ESH BAHHE.

Olga Skrobacz i DISCO LADY

29 par wystartowało w konkursie Medium Tour CSI1*, na parkurze którego ustawiono przeszkody o wysokości 120 cm. 12 par ukończyło swoje przejazdy bez punktów karnych. Bezkonkurencyjny i najszybszy okazał się Jakub Kubiak startujący na holsztyńskiej klaczy CORIWAY, który zwyciężył dzisiejszy konkurs. Wczoraj para zajęła drugie miejsce. Ze stratą prawie 7 s, na drugim miejscu uplasowała się Marta Piszczek dosiadająca na wałachu rasy KWPN JETSKI E.B. Na trzecim miejscu podium stanęła Aleksandra Brzozowska, która startowała na wałachu rasy Zangersheide MAKE MY DAY PICOBELLO Z.

Jakub Kubiak i CORIWAY

Przeszkody mierzące 110 cm stanęły na parkurze w konkursie Small Tour CSI1*. Na 23 pary, 9 startujących ukończyło swoje przejazdy bez punktów karnych. Zwycięzcą został Dominik Słodczyk, który startował na hanowerskim ogierze CBR FIREBLADE. Ze strata sekundy, drugie miejsce wywalczyła Maja Kula dosiadająca wałacha rasy KWPN MUZE ALLA DE BAKKER. Ostatnie miejsce na podium zdobyła Róża Wójcikiewicz startująca na ogierze rasy KWPN EAZY BOY.

W konkursie Elite Tour CSI1* na parkurze ustawiono metrowe przeszkody. Bezbłędnie cały parkur ukończyły dwie pary, więc o pierwszym i drugim miejscu zadecydował czas przejazdu drugiej fazy. Najszybciej, wygrywając dzisiejszy konkurs, parkur ukończyła Natasza Bebak dosiadająca wałacha CAN-CAN. Drugie miejsce wywalczył Maciej Mączka, który startował na wałachu rasy AES JOOST. Trzecie miejsce, z 4 punktami karnymi, zajęła Maja Kula startująca na wałachu rasy wielkopolskiej NERON.

Na parkurze w konkursie koni 6/7-letnich 21 par zmierzyło się z przeszkodami o wysokości 120/130 cm. Bez punktów karnych przejazdy ukończyło 8 par, więc o miejscach na podium zadecydował czas przejazdu. Pierwsze miejsce na podium zdobył Dominik Słodczyk, który startował na ogierze rasy Zangersheide SEQUIN Z. Na drugim miejscu podium stanęła Adrianna Ostrowska dosiadająca klaczy rasy KWPN LERTANA VDL. Trzecie miejsce na podium wywalczył Holender Kars Bonhof startujący na ogierze rasy KWPN LAMAZE TN.

Zawodnicy w konkursie koni 5-letnich pokonali przeszkody mierzące 110 cm. Bezbłędnie parkur pokonało 9 par. Na podium stanęły te same pary co wczoraj, ale w innej kolejności. Najszybciej dzisiaj parkur pokonała Adrianna Ostrowska startująca na belgijskim ogierze STORMER VAN HET BEVRIJDTHOF, zwyciężając w konkursie. Wczoraj para zajęła drugie miejsce. Drugie miejsce dzisiaj wywalczyła Anna Stasiak dosiadająca wałacha rasy holsztyńskiej CON SHAPO BA, która wczoraj była trzecia. Na ostatnim miejscu na podium dziś stanął Dominik Słodczyk, który startował na klaczy rasy belgijskiej SEVEN VALEYS 111, a wczoraj para zwyciężyła w tym konkursie.

Zapraszamy na naszą stronę oraz na platformę ClipMyHorse.TV. do oglądania relacji live z jutrzejszych finałów CSI2* Cracovia Szary Equestrian Show.

❗️Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów filmowych w całości lub w części bez zgody autora jest zabronione.