Jak co tydzień – czwartkowy wieczór to spotkanie z folblutami. Tym razem w rozmowie z cyklu „Wyścig o folbluty” wezmą udział właściciele koni pełnej krwi angielskiej.  W trakcie naszych spotkań poruszaliśmy rozmaite tematy, pokazując wszechstronne możliwości użytkowania folblutów. W najbliższym programie to ich właściciele opowiedzą o swoich doświadczeniach i planach związanych ze swoimi końmi.

 

 W tym odcinku naszą uwagę skupimy się na dyskusjach następujących kwestii:

•     wpływ właścicieli koni na karierę wyścigową i hodowlaną koni pełnej krwi angielskiej,

•     kryteria wyboru koni w procesie decyzji o zakupie konia wyścigowego,

•     wpływ wyników podczas kariery wyścigowej i inne determinanty osiągnięć hodowlanych

•     motywy decyzji właścicieli podczas zakupu konia wyścigowego.

 

Dyskusja odbędzie się w najbliższy czwartek o 20.00!  Produkcję Toru Służewiec będzie można zobaczyć na profilu Toru Wyścigów Konnych Służewiec oraz na stronie internetowej www.torsluzewiec.pl

 

W dyskusji weźmie udział trójka doświadczonych właścicieli koni:

Andrzej Zieliński - jeden z pierwszych prywatnych właścicieli koni wyścigowych. Prowadzi swoją działalność hodowlaną już od ponad 20 lat w Stadninie Pegaz w miejscowości Nowe Wronie. Konie wyhodowane przez Andrzeja Zielińskiego osiągały największe sukcesy na Torze Służewiec m.in. trzykrotna wygrana w Derby, dwukrotne zwycięstwo w Wielkiej Warszawskiej oraz trzykrotne w nagrodzie OAKS (Liry). Wygrane te należą między innymi do wspaniałego ogiera Caccini, którego nazwa wielokrotnie padała już w programie „Wyścig o folbluty”. Ogier ten w swojej karierze wyścigowej w Polsce i zagranicy biegał dwanaście raz, w tym na Torze Służewiec przegrał tylko raz. Obecnie spróbuje swoich sił w hodowli.

 

Tomasz Nowak - hodowca koni anglo-arabskich od ponad 10 lat. Pełni funkcję Prezesa Polskiego Związku Hodowców Koni Małopolskich. Prowadzi gospodarstwo w  województwie lubelskim w miejscowości Turkowice. Koń jego hodowli zdobył dwukrotnie wicemistrzostwo Polski i Mistrzostwo Polski Młodych Koni. Klacz  Hatteria II przygotowywana jest pod okiem Pawła Warszawskiego, który był gościem we wcześniejszym odcinku z cyklu „Wyścig o folbluty”, do Mistrzostw Świata. Tomasz Nowak od czterech lat jest właścicielem koni wyścigowych czystej krwi arabskiej.

 

Mariusz Olesiński -  właściciel koni sportowych do konkurencji w skokach przez przeszkody, właściciel koni wyścigowych od pięciu lat, hodowca koni półkrwi, prowadzi firmę transportującą konie sportowe w różne rejony świata. Z żoną prowadzą Uczniowski Klub Sportowy Volteo, zajmujący się woltyżerką sportową. Posiadają także Bank Nasienia Ogierów, gdzie prowadzą sprzedaż nasienia czołowych ogierów. Amatorsko uczestnik zawodów w dyscyplinie skoków przez przeszkody.

 

 

Rozmowę poprowadzi znany duet ze spotkań „Wyścig o folbluty” Annamaria Sobierajska oraz Marek Szewczyk.

 

CO? Transmisja LIVE panelu dyskusyjnego: Kariera wyścigowa i hodowlana koni pełnej krwi okiem ich właścicieli w ramach cyklu spotkań „Wyścig o folbluty”

GDZIE? Profil Tor Wyścigów Konnych Służewiec na Facebooku oraz strona internetowa www.torsluzewiec.pl

KIEDY? 14 maja  2020 r. godz. 20.00