W poniedziałek 11 stycznia 2021 roku Zarząd Polskiego Związku Jeździeckiego podjął uchwałę o rozstrzygnięciu konkursu na stanowisko trenera Kadry Narodowej w konkurencji skoków przez przeszkody w młodzieżowych kategoriach wiekowych. Obowiązki te powierzono Kajetanowi Wałeckiemu.

 


Oto treść podjętej uchwały:

 


Uchwała nr U/3057/1/E/2020 z dnia 11.01.2021

 
Zarząd Polskiego Związku Jeździeckiego zatwierdza powołanie na Trenera Kadr Młodzieżowych w Skokach przez Przeszkody Pana Kajetana Wałeckiego.

 
Uchwała przyjęta (4 x za; 1 głos przeciw - Oskar Szrajer)

 


Na ogłoszony przez Zarząd PZJ 18 grudnia 2020 roku konkurs wpłynęły do Biura PZJ dwie oferty. Jedna od pani Ewy Dyżewskiej i druga od pana Kajetana Wałeckiego.

 

Głosowanie członków Zarządu PZJ odbyło się na drodze elektronicznej. Jako pierwszą rozpatrzono ofertę złożoną przez Kajetana Wałeckiego. Ponieważ oferta została przyjęta, drugiej oferty nie rozpatrywano.

 

Na początku chcę powiedzieć, że bardzo się cieszę z tego, że wybrano moją ofertę. Kilka słów o mnie. Urodziłem się w Gdyni w 1989 roku. Obecnie mieszkam w Łodzi. Jestem absolwentem studiów II stopnia na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Z jeździectwem związany jestem od 20 lat. Jako zawodnik startowałem w barwach ZKS Drzonków w konkurencji WKKW. Przez kilka lat byłem członkiem polskiej Kadry Narodowej. Dwukrotnie zdobywałem medale Mistrzostw Polski w młodzieżowych kategoriach WKKW. Czterokrotnie uczestniczyłem w młodzieżowych Mistrzostw Europy. Do 2013 roku startowałem w zawodach w WKKW, a moim ostatnim koniem był wałach Bachus. Od 2007 roku zająłem się pracą szkoleniową z dziećmi i młodzieżą. Doświadczenie zdobywałem w Polsce, w Niemczech i w Hong Kongu. W latach 2015-2017 zajmowałem w Hong Kong Jockey Club stanowisko Senior Trainer i Course Director oraz byłem trenerem Kadry Narodowej Juniorów Hong Kongu w konkurencji WKKW. Od 2017 roku, kiedy wróciłem do kraju, trenuję dzieci i młodzież. Moje podopieczne zdobyły dotychczas 6 medali Mistrzostw Polski. Przede mną z pewnością dużo pracy. Muszę poznać wszystkich zawodników i ich konie. Mam nadzieję, że sytuacja z pandemią nie będzie w niej przeszkadzała - powiedział nam w krótkiej rozmowie nowy trener Kadry Narodowej w dyscyplinie skoków przez przeszkody w młodzieżowych kategoriach.