Jednym z wyraźnych symptomów powrotu polskiego jeździectwa do normalności jest wznowienie pracy Kadry Narodowej. W dniach 8-10 czerwca 2020 roku w Jakubowicach oraz w dniach 23-25 czerwca 2020 roku w Lesznie odbędą się zgrupowania członków Kadry Narodowej seniorów w skokach.

 

O krótką informację na ten temat poprosiliśmy trenera Kadry Narodowej seniorów w skokach, Krzysztofa Ludwiczaka, który powiedział:

W czerwcu wracamy do pracy na 2 zgrupowaniach członków Kadry, w Jakubowicach i w Lesznie. Oczywiście warunki naszej pracy określone będą przez różne rozporządzenia ministra zdrowia i sportu. W obydwu zgrupowaniach będą uczestniczyć członkowie KN przebywający obecnie w Polsce. Nie będzie więc Andrzeja Opłatka i Przemka Konopackiego. Część zawodników pojawi się w pierwszym terminie w Jakubowicach, a druga część w Lesznie. Założenie jest takie, że chciałbym podczas tych zgrupowań zapoznać się z aktualnym stanem wytrenowania kadrowiczów i ich koni. Będzie to też okazja do spotkania twarzą w twarz, czego nam już bardzo brakuje, i porozmawiania o tym jakie braki mamy na dzisiaj, i co chcemy osiągnąć jutro. W bezpośrednim kontakcie będziemy mogli sobie omówić najważniejsze cele tego dziwnego, tegorocznego sezonu. Wydaje się, że Mistrzostwa Polski, które jak przeczytałem na stronie Świata Koni ośrodek w Jakubowicach chce zorganizować, będą celem głównym w tym roku. Jak się bowiem okazuje rozegranie zawodów międzynarodowych, na które liczyliśmy jeszcze parę dni temu, nie jest już takie pewne. Obydwa zgrupowania będą też okazją do zapoznania się lekarza weterynarii z kondycją koni naszych kadrowiczów. To ważny aspekt, który pozwoli na sensowne planowane dalszej pracy. W oczekiwaniu na kolejne etapy uwalniania naszego sportu i umożliwienie nam rozgrywania zawodów musimy robić wszystko, żeby z rozsądkiem się do tej chwili przygotować.