Przed nami kolejny weekend trzymania kciuków za polską młodzież. Do Hartpury w Wielkiej Brytanii dotarła już ekipa juniorów, którzy od dzisiaj walczą w Mistrzostwach Europy Juniorów i Młodych Jeźdźców w ujeżdżeniu i WKKW. 

 

W tym roku do Mistrzostw Europy udało się wystawić zawodników w kategorii juniorów w obu konkurencjach. Dodatkowo w ujeżdżeniu, mimo okrojonego składu, będziemy walczyć w rywalizacji drużynowej. 


W ME Juniorów w Ujeżdżeniu Polskę reprezentują: 
  • Natalia Plata i hanowerski wałach Dolcetto
  • Aleksandra Błachno i holsztyński wałach Travenort's Diabolo
  • Dionizy Polikowski i wałach rasy KWPN Charmeur 

W zawodach miała wystartować również Caroline Pawluk na wałachu Fatum 8. Niestety, drobna kontuzja konia wykluczyła tę parę z tegorocznej rywalizacji. 


Pierwsza część konkursu zespołowego odbyła się już we wtorek. Dzisiaj startował jedynie Dionizy Polikowski, którego przejazd oceniono 65,606%. Pozostałe dwie reprezentantki wystartują w środę. Aleksandra Błachno zaprezentuję się o 10:32, a Natalia Plata o 12:44 czasu polskiego. Po tym konkursie znane będą już wyniki klasyfikacji drużynowej. Konkurs indywidualny zaplanowany jest na czwartek i piątek, a finał Freestyle odbędzie się w sobotę. 


W ME Juniorów w WKKW wystartują:
  • Ewelina Falkowska na klaczy rasy SP Jusis
  • Weronika Król na irlandzkim wałachu Greenline 


ME WKKW rozpoczynają się dopiero w czwartek, a jutro nasze zawodniczki czeka przegląd weterynaryjny. Próba ujeżdżenia podzielona jest na dwie części (czwartek i piątek), ale nieznane są jeszcze dokładne godziny startów naszych reprezentantek. Wiadomo natomiast, że z crossem zmierzą się w sobotę, a próba skoków przez przeszkody odbędzie się w niedzielę, zaraz po drugim przeglądzie weterynaryjnym. 


Całość wydarzenia można śledzić na ClipMyHorse.TV. Serdecznie zapraszamy do kibicowania polskim juniorom. 


Relacja TUTAJ


Wyniki (godzina rozpoczęcia +1) TUTAJ

 

fot. Łukasz Kowalski